>

KÜLTÜR-SANAT

Tiyatronun Kalbi Mart Ayında Endless Art Taksim`de Atıyor

Endless Art Taksim, ay boyunca sanatseverlerin ruhunu besleyecek ve ufkunu genişletecek bir programla buluşturmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Mart ayında Endless Art Taksim’in oyun programı, "Boş Şehir", "Griye Çalıyor Gece", “Hücre Kasabası”, “Anx”, “Dışarıda Hiçbir Şey Var!”, “Bir Beden Anlatısı”, “Rüya Tabirleri”, "Moskova’da Bir Gece", “Folie A Deux”, “Mavi Müzikhol”, “Betül Arım’la Yaşama Sanatı Sohbetleri”, ve “Var-Mış” gibi etkileyici hikayeler içeriyor.

Endless Art Taksim'de Mart Ayı Boyunca İzleyiciyle Buluşacak Oyunlar

Dejan Dukovski imzalı trajedi ve dram oyunu “Boş Şehir”, 6 ve 20 Mart tarihlerinde saat 20.30'da tiyatroseverler ile bir araya gelecek. Tufan Öztürk ve Oğuzcan Doğan'ın başrollerini üstlendiği oyunda, yönetmenlik koltuğunda oturan Ömer Duran, oyunun etkileyici atmosferini seyirciyle paylaşacak.

8 Mart Cuma akşamı saat 20.30'da oynanacak olan “Griye Çalıyor Gece” adlı oyun, yönetmen Canberk Kadıçeşme önderliğinde seyircisiyle buluşacak. Oyuncu ve yazar Irmak Kazımoğlu ile oyuncu Ömür Akkan'ın etkileyici performanslarıyla güçlenen oyun, tiyatroseverleri unutulmaz bir deneyime davet ediyor.

9 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30'da, “Hücre Kasabası” adlı oyun, trajedi ve dramın yanı sıra deneysel ve absürd öğeleriyle sahneye çıkıyor. Performansın arkasındaki yaratıcı güç ise oyuncu, yazar ve yönetmen Özlem Dede ile birlikte oyuncu ve ışık tasarımıyla Yunus Emre Şahin'e ait. Sanatseverleri derin duygusal bir deneyime davet eden oyun, Özlem Dede ve Yunus Emre Şahin'in yeteneklerini bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz bir tiyatro deneyimi sunmayı amaçlıyor.

12 Mart Salı akşamı saat 20.30’da sahnelenecek “Anx” adlı tek kişilik deneysel ve absürd gösteri, Can Özmen'in yaratıcılığı ile hayat buluyor. Anıların izinden giden 5 farklı figürü performatif bir şovla sunan etkinlikte, Can Özmen'in yazı ve yönetmenlik yetenekleri öne çıkarken, Pınar Bektaş ışık tasarımında ve Cemre Su Salur da hem yönetmenlik hem hareket tasarımında destek sağlıyor.

Bengü Ergün'ün yönetimindeki “Bir Beden Anlatısı” adlı deneyimsel projede, farklı meslek ve yaş gruplarından 45 kişi, kurallar ve sınırları ortadan kaldırarak özgürce dans ediyor. 16 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek dans, hayatın farklı yönlerine duyulan özlemi ve direnci anlatırken, kadim bir uyum ve bütünlük sergileyecek.

Psk. Dan. Ali Rıza Duru'nun rehberliğindeki “Binbir Gece Rüyaları” söyleşi etkinliği, 22 Mart Cuma günü saat 20.30'de izleyenlerini karşılayacak. Rüyaların hayattaki etkileri grupça tartışılacak ve seyirciler, özel deneyimde rüyalarını paylaşarak ve yorumlayarak keyifli bir etkinlik geçirecek.

23 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da seyirciyle buluşacak olan “Moskova’da Bir Gece”, Alican Kaçmaz, Ayşe Gökçe Gökçay, Dicle Zilan Toğal, Enes Karaçay ve Canberk Yapıcı'nın oyuncu kadrosuyla tüm trajediyi ve dramıyla etkileyici bir sahne performansı sunmaya hazırlanıyor. Canberk Yapıcı'nın yazarlığını, Onur Somay'ın ise yönetmenliğini üstlendiği oyun, izleyicilere duygusal bir gece vaat ediyor.

Esra Kucur'un yazıp yönettiği, kendisiyle birlikte Irmak Akpınar'ın da performans sergilediği “Folie a Deux” adlı tek perdelik oyun, 24 Mart Pazar akşamı saat 20.30'da seyircisiyle buluşacak. Performans ve dans türlerini bir araya getiren oyun, sanatçıların sahnedeki etkileyici performanslarıyla dikkatleri üzerine toplayacak.

Trajedi ve dramın harmanlandığı “Mavi Müzikhol” oyunu, 27 Mart Çarşamba akşamı saat 20.30'da sahne alacak. Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz'ın başrollerini paylaştığı gösteride, Elçin Gürler'in kaleminden çıkan hikâye ve Muharrem Uğurlu'nun yönetmenliği ile seyircisiyle buluşacak.

Cemre Su Salur'un yazıp yönettiği ve oyunculuğunu üstlendiği deneysel türdeki “Var-Mış”, adlı oyun 30 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30'da tek kişilik performans olarak sahnede yerini alacak. Deneysel türdeki oyun, Salur'un özgün sahneleme ve yetenekleriyle birleşerek sanatseverlere benzersiz bir gösterim sunacak.

Betül Arım'dan Eğlence ve Öğrenme Dolu Bir Yolculuk

Usta oyuncu Betül Arım'ın muhteşem performansıyla sahnelenecek olan tek kişilik komedi oyunu “Dışarıda Hiçbir Şey Var!”, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunacak. 15 Mart Cuma günü saat 20.30'da sahnelenecek olan oyun, Arım'ın kendi yaşamından örnekler, hikayeler ve şiirlerle bilinçaltının etkisini, sevgiyle yaşamanın gücünü ve hastalıkların nasıl aşılabileceğini eğlenceli bir dille aktaracak.


Betül Arım, “Yaşama Sanatı Sohbetleri” konulu etkinlikte, güne başlamanın önemine vurgu yaparak, kişisel deneyimlerinden örneklerle güne başlamanın püf noktalarını paylaşıyor. Sağlıklı yaşam ve mutluluk için kolay ve uygulanabilir yöntemler üzerine odaklanan sohbetinde, yaş almanın sağlıklı ve uzun bir yaşamla mümkün olduğunu vurgulayacak olan Betül Arım, 28 Mart Perşembe akşamı saat 21.00'de seyircileriyle buluşacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>