>

AŞK - CİNSELLİK

Seksi Herkes Farklı Yaşıyor

İşte dünyanın orgazm haritası...
 
   
 
 
     

Yeni Zelanda'lılar orgazmı uluslararası bir gün olarak kutluyor, Japonya'da trenlerde fortçuluk yaygın, Mısır'da bir kadına zayıf demek ise hakaret sayılıyor.

İsviçre'de yüksek sesle sevişiyorsanız, komşularınız sizi polise şikayet edebilir! Sizi ne tahrik ediyor bilmiyoruz ama Pakistan'da yaşayan kadınlar, çorapsız ayakkabı giyen erkekleri gördüklerinde çıldırıyorlar. İşte dünyanın orgazm haritası...

ARKADAŞINIZA DİKKAT EDİN

Avusturya'da yaklaşık beş kişiden biri en yakın arkadaşlarının partnerleriyle seks yaptığını söylüyor. Amerikalılar ve Macarlar partnerlerinden başka biri için vazgeçtiklerinde en dürüst davrananların başında geliyor. Ancak Malezya ve Tayvan'daki kişilerin yüzde 90'ı seks hayatlarındaki partner değişiklikleriyle ilgili bilgi vermeye yanaşmıyor.

FAVORİ POZİSYONLAR HANGİLERİ?

Gelelim en sevilen seks pozisyonlarına... Vietnamlılar'ın yüzde 94'ü erkeğin üstte olduğu misyoner pozisyonunu tercih ediyor. Fransız Polinezyası ve Papua Yeni Gine'de yaşayanlar ise misyoner pozisyonunun kadına çok fazla ağırlık yüklediğini düşünüyorlar. Bu nedenle tercih ettikleri "Okyanus" pozisyonu. Bu pozisyonda kadın sırtüstü, bacaklarını ayırarak yatıyor, partneri de arasında dizlerinin üzerinde çöküyor.

İSTİRİDYENİN İŞE YARAMADIĞI DURUMLAR


Pakistan'da kadınları en çok heyecanlandıran detayların başında erkeklerin çorapsız ayakkabı giymeleri geliyor. Malezya'da ise dikenli bir Hindistan meyvesi -kötü kokusu nedeniyle birçok otel tarafından yasaklanmış. Fakat Malezyalı kadınlar bu meyvenin kötü kokusuyla ilgilenmeyerek yalnızca afrodizyak etkisi için yiyorlar.

Mısır'da güzellik anlayışı hayli ilginç! İdeal güzelin tombul olması gerekiyor. Bir kadına "zayıf" denilmesi ona hakaret olarak algılanıyor.

ÇIĞLIK ATMAK MI ATMAMAK MI?

İsviçre'de aşıklar ne yazık ki rahat rahat sevişemiyorlar. Çünkü akşam saat ondan sonra gürültü yaparlarsa komşuları polisi arayıp onları şikayet edebilir.

PREZERVATİF

Çin'de yaşayanların yüzde 70'i yeni tanıştığı bir partnerle korunmadan birlikte olabileceğini söylüyor. Bu grubun yüzde 59'u koruma olmadan seks yapıyor.

ORGAZMIN YARARLARI

Araştırmalar nerede yaşarsanız yaşayın, orgazmın bazı hastalıkların oluşum riskini azalttığını ortaya koyuyor. Göğüs kanseri, soğuk algınlığı, regl krampları, kalp krizi, uykusuzluk ve yaşlanmaya karşı orgazm oldukça etkili. Bu demektir ki, sağlıklı bir cinsel yaşam gerçekten de hayatın olmazsa olmazları arasında.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>