>

KÜLTÜR-SANAT

İsveçli Senfonik Metal Grubu Therion 6 Aralık’ta Küçükçiftlik Park’ta Fırtına Gibi Esecek!

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi bulunan İsveçli senfonik metal grubu Therion, 6 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park’tan yükselen özgün melodileriyle tüm şehri büyüleyecek!
 
   
 
 
     

Leviathan II turnesi kapsamında uzun bir aradan sonra ilk kez İstanbul’a gelmeye hazırlanan Therion, tenor ve sopranolardan oluşan geniş bir koroyla vereceği konserde, metal müzikle senfonik öğelerin, opera tarzında vokallerin ve klasik müzik altyapısının iç içe geçtiği kült şarkılarını göz kamaştıran sahne şovlarıyla seslendirecek. %100 Metal katkıları, URU ve Vera Muzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!

Leviathan II turnesi kapsamında Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Therion’un Christofer Johnsson, Thomas Vikström, Nalle “Grizzly” Påhlsson, Christian Vidal ve Johan Koleberg’den oluşan kadrosuyla, 6 Aralık 2022 Salı gecesi KüçükÇiftlik Park’ta hem müzikal hem de görsel bir şölen yaşanacak. Tenor ve sopranoların da sahne alacağı konserde, grubun Rise of Sodom and Gomorrah, Cults of the Shadow, Blood of Kingu, Invocation of Naamah, Black Sun, Wine of Aluqah, The Siren of the Woods, The Invincible, To Mega Therion, Typhoon, A Black Rose, Son of the Sun, The Crowning of Atlantis, Lemuria, Wine of Aluqah, Abraxas, Dies Irae gibi kült şarkılarına muhteşem sahne şovları eşlik edecek.

1987 yılında kurulan Therion metal müzikte senfonik öğeler, opera tarzında vokaller ve Orta Çağ’a özgü koroların uyumunu kullanarak oluşturdukları özgün tarzla müzik dünyasına damga vurdu. Müzikte öz değerlerinden hiçbir koşulda vazgeçmeyen ve kendisini her zaman yeni yollar keşfetmeye zorlayan grubun mimarı Christofer Johnson, gitarist Thomas Vikstrom ile birlikte akla hayale sığmaz bir şey yaratarak yıllar boyunca birçok gruba ilham verdi. Keman, flüt, obua, viyolonsel gibi birçok klasik enstrümanın eşlik ettiği soprano ve tenorlardan kurulu korolar kullanan grup, bugüne kadar 17 stüdyo albümü yayımladı. Therion’un hit şarkılarının formülleriyle oluşturduğu “Leviathan” üçlemesinin ilk albümü 2021’de çıktı ve dünya çapında grubun hayranları tarafından büyük coşkuyla karşılandı. “Leviathan II” bu yıl, “Leviathan III” ise önümüzdeki yıl dinleyicinin beğenisine sunulacak.

%100 Metal katkıları, URU ve Vera Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>