>

KÜLTÜR-SANAT

Johan Gielen BALANS sahnesinde!

Dünyanın en ünlü trance djlerinden Johan Gielen 7 Mayıs Cumartesi gecesi Eazt Productions organizasyonuyla BALANS’ta sahne alacak.
 
   
 
 
     
Daha önce üç defa ülkemizi ziyaret eden dj, inanılmaz sahne performansıyla dünya çapında onbinlerce hayrana sahip.

Belçika doğumlu Hollanda'lı Johan Gielen ilk çıkışını 2 yıl yaşadığı Japonya'da yakaladıktan sonra Hollanda'ya dönerek ID&T tarafından düzenlenen ve her yıl ortalama 30 bin kişinin katılığı Trance Energy partisinde ev sahipliği yapmaya başladı ve son 6 yıldır bu partinin değişmez ismi olarak performanslarına devam ediyor.

2002 ve 2003 yıllarında Amsterdam Arena stadında Sensation White partilerinde sergilediği performans ile unutulmazlar arasına giren Johan Gielen, İngiliz Dj Mag dergisinin ilk 100 dj oylamasında son üç yılda sırasıyla 50, 24 ve 28. sıralarda yer aldı.


Türkiye'ye ilk kez 2003 Ağustos'unda gelen Johan Gielen aynı yazın en yüksek katılımlı 3. partisi olan Trance Action'da 1200 kişiye çaldı.

İlkemizi 2. ziyareti 2004 Ocak ayındaki kar fırtınasına denk gelmesine rağmen hayranları kendisini yalnız bırakmadı ve ulaşım güçlüğüne

rağmen 1500 kişi kendisini izlemeye ve dinlemeye geldi.

Johan Gielen'in Türkiye'deki son partileri ise 2004 Aralık ayında Eskişehir, Ankara ve İstanbul'u kapsayan “Johan Gielen For You”

Dünya turnesi kapsamında oldu. Turnenin İstanbul ayağında mekan kapasitesine ulaşıldığı için kapılar 23:30’da kapatıldı.

Son single'ı olan Dreamchild/Flash'i 2005 başında piyasaya süren Johan Gielen'in çok sayıda albümü, single'ı ve remiksi bulunmakta.

Prodüktör olarak en büyük başarılarını Sven Maes ile birlikte yürüttükleri Svenson and Gielen adı altında yakalayan dj'in, Recorded adını veriği miks albümleri serisisinin 3.sü 2004 yılında yayınlandı.

En son miks albümü de 2005 yılı başında dünya turnesinin bitişi ile “For You” adı altında piyasaya çıktı.

Bilet: 40 YTL

Biletler Biletix’ten alınabilir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>