>

KÜLTÜR-SANAT

Kadın gözüyle hayattan kareler

‘Kadın gözüyle hayattan kareler’ fotoğraf sergisi bugün açılıyor.
 
   
 
 
     
Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve jüri üyeleri tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler 16- 27 Ekim tarihleri arasında Tepe Nautilus’ta sanatseverlerle buluşacak.


Günümüz Türkiye’sinin farklı coğrafyalarında yaşayan, görülmeyeni gören, duyulmayanı duyan, hissedilmeyeni hisseden her kesimden kadınlarımızın ruhunu, emeğini, ışığını yansıtmak amacıyla İFSAK danışmanlığında organize edilen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ fotoğraf yarışmasında sergilenmeye layık görülen eserler 16-27 Ekim tarihleri arasında Tepe Nautilius Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek.

Yarışmada, İstanbul’dan yarışmaya katılan Hacer Karanlık; Van Gölü civarındaki Kıyıdüzü Köyü’nde çektiği ve ‘Emeğe Başlayış’ adını verdiği eseri ile birinci seçildi. Yarışmanın ikincisi Gölyazı’da çektiği ‘Turuncu Temizlik’ isimli eseriyle yarışmaya katılan Eren Özkapıcı oldu. Yarışmada üçüncülük ödülünü ise Nebihe Göl, ‘Trende Yolculuk’ adlı eseri ile aldı.


‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ fotoğraf sergisinde ilk üç eserin yanı sıra jüri üyeleri tarafından sergilemeye değer görülen toplam 56 eser yer alacak. Sergilenecek fotoğraf kareleri, Türk kadınının hayata bakış açısını yansıtan çok çarpıcı bir mozaik oluşturuyor.

Yarışmaya, değişik illerden 546 kadın fotoğrafçı, toplam 2500 fotoğrafla katıldı. Yarışmada birincilik ödülünü kazanan Hacer Karanlık’ın şu sözleri, kadın gözüyle hayata farklı bir yorum getirmeye çalışan katılımcıların ortak duygusunu ortaya koyuyor: “Hangi ülkeye, hangi şehre, hangi köye giderseniz gidin kadın her yerde aynı. Özveri, emek, güzellik, doğallık, asalet hep aynı. Anne, eş, kardeş, arkadaş, sırdaş olarak her an yanımızda aynı gizemle, çalışkanlıkla hızla ileriye doğru koşmaya devam ediyor...”


Fotoğraf sanatıyla ilgilenen kadınlara açık olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ adlı fotoğraf yarışmasının sonuçları 20 Eylül 2007 tarihinde açıklandı. Yarışmaya katılan toplam 2500 fotoğraf arasından dereceye giren ve sergilenmeye layık bulunan eserler jüri üyeleri Prof. Dr. Güler Ertan, Emine Ceylan, Tülin Dizdaroğlu ve Betül Çığır tarafından belirlendi.

Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserlerin listesine www.anadoluhayat.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>