>

KÜLTÜR-SANAT

Kadın gözüyle hayattan kareler…

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ikincisi bu yıl 1 Şubat- 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.
 
   
 
 
     
Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ikincisi bu yıl 1 Şubat- 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Bundan böyle her yıl farklı bir tema ile düzenlenerek geleneksel hale gelecek olan yarışmanın bu yılki teması “Anne ve Çocuk” olarak belirlendi. Anadolu Hayat Emeklilik, amatör ve profesyonel her yaştan kadın fotoğrafçıyı yarışmaya davet ediyor.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve 2500 gibi rekor sayıda fotoğrafın yarıştığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’, bundan böyle her yıl farklı bir tema ile düzenlenecek. Kadın fotoğrafçılar yarışmaya bu yıl 1 Şubat- 30 Nisan tarihleri arasında, bu yılın teması olan “Anne ve Çocuk” konulu fotoğrafları ile başvurabilecekler. “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması”nda bu yıl, hayattaki en özel ve güçlü bağın anne-çocuk arasındaki eşsiz uyumun sihri olduğu düşüncesinden yola çıkıldı. İnsanlar, hayvanlar Doğadaki tüm canlıların paylaştığı bu ölümsüz sevginin kadın duyarlılığı ile yansıtıldığı kareleri bekleyen Anadolu

Hayat Emeklilik, bu yarışmayla anne-çocuk arasındaki güçlü bağın önemini fotoğraf kareleriyle bir kez daha hatırlatmak istiyor.


Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında yürüttüğü yarışmaya, fotoğraf sanatına ilgi duyan tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılar en fazla 5 adet fotoğrafını sadece CD’de göndererek katılabilir.

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki jüri üyeleri arasında; Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İsa Çelik, İbrahim Zaman ve İzzet Kehribar ve Anadolu Hayat Emeklilik’i temsilen Betül Çığır yer alıyor. Yarışmanın sonuçları 9 Mayıs 2008 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in web sitesinde yayınlanacak. Yarışmanın birincisi 3.000 YTL, ikincisi 2.000 YTL, üçüncüsü ise 1.000 YTL ile ödüllendirilecek. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan eserlere de 100’er YTL telif hakkı ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul’da sanatseverlerle buluşturulacak.

Anadolu Hayat Emeklilik kadınların eğitim ve hayat standardı yükseldikçe Türkiye’nin ilerleyeceğine inancı doğrultusunda gerek ürün geliştirirken gerekse sosyal sorumluluk projelerinde her zaman kadınları hedef alarak pozitif ayrımcılığa öncülük ediyor. Anadolu Hayat Emeklilik ev hanımlarına yönelik olarak geliştirdiği “Ev Hanımları Emeklilik Planı” ile kadınların geleceklerini güvence altına almanın yolunu gösteriyor.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.anadoluhayat.com.tr adresine başvurabilir veya 0212 317 70 25 numaralı telefonu arayabilirler.

Posta Adresi:
İş Kuleleri Kule 2 K:16 4. Levent- İstanbul
Konu: Fotoğraf Yarışması

E-posta:
iletisim@anadoluhayat.com.tr

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>