>

KÜLTÜR-SANAT

Kadınlara Yapılan Şiddete Erkekçe Hayır!...

14 ünlü erkek kadına şiddete "Hayır" demek için empati kurdular. İşte, 14 Ünlü Erkekten Sıradışı Fotoğraflar...
 
   
 
 
     

Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL önderliğinde başlayan “KADINLARA YAPILAN ŞİDDETE ERKEKÇE HAYIR” kampanyası Kadir Has Üniversitesinde fotoğraf sanatçısı Cumhur AYGÜN’ ÜN sıra dışı konsept fotoğraf çekimleriyle hayat buldu.

Gönüllü Erkek ünlüler “ Haldun DORMEN, Süheyl, Behsat UYGUR, Metin UCA, Mert FIRAT, Bekir AKSOY, Cengiz HORTOĞLU, Atilla ATASOY, Kahraman EROĞLU, Fatih PORTAKAL, Furkan KIZILAY, Murat SEREZLİ, Yalçın ÇAKIR, Bülent Emrah PARLAK” kendilerini kadınların yerine koyarak, kadına yapılan şiddete hayır dediler.


İŞTE TÜM FOTOĞRAFLAR. İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!...

Kısa bir süreliğine hem fiziksel, hem de ruhsal şiddete uğrayan kadınların duygularını objektife erkekçe yansıtmaya çalıştılar.

Etkinliğe destek veren ünlüler Şiddet’e uğramış hallerini görünce çok şaşırdılar. Ve çok özel mesajlar yayınladılar. Şiddet uygulayan erkeklere “ bir dakika durun ve kendinizi onların yerine koyun. Ya şiddete uğrayan biz olsaydık” dediler. Onlardan Empati kurmalarını istediler. Siyah-beyaz seslendiler. Şatafatlı sözlere sığınmadan, Sade bir dille, Sadece şiddetin yarattığı acının resmini sundular. Kendilerine has pozları verirken, annelerini, kardeşlerini, kızlarını ya da dünyadaki her hangi bir kadını düşündüler. Belki dediler, belki bu acıyı durdurmak için bir şeyler yapabiliriz.

Bu konuda gerçekten çok hassastılar. Sadece kadına karşı şiddetin durdurulması, aile ve kadın yaşam kalitesinin artırılması dışında, hiçbir şey istemediler. Tek umutları birilerinin bu konuya duyarlı olmasını sağlamak ve kadına şiddetin önlenmesi adına gerekli bilincin oluşmasına katkıda bulunmaktı.

Çok değerli zamanlarını ayırdılar, işlerini bıraktılar, tatil günlerini stüdyo geçirdiler. Çok yoruldular ama ayrılırken gerçekten mutlu olduklarını söylediler. Bu fırsatı sağladığı için Mustafa SARIGÜLE teşekkür ettiler.

Cumartesi sabah Mert FIRAT’LA başlayan fotoğraf çekimleri, Pazar akşamı Haldun DORMEN’İN çekimiyle sona erdi.

KADINA ŞİDDETE EL KOYUYORUZ

Kadına şiddete hayır demek için 8 MART 2012 Perşembe saat ….’da Cevahir alışveriş merkezi önünde Mustafa SARIGÜL ve …. Katılımıyla “KADINA ŞİDDETE EL KOYUYORUZ” etkinliği yapılacaktır.

Şiddete hayır diyen binlerce kadının yer alacağı etkinlikte, Her renkten kadınımız, renkli dünyalarını yansıtan, renkli elleriyle iz bırakacaktır.

İŞTE TÜM FOTOĞRAFLAR. İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>