>

KÜLTÜR-SANAT

Karanlığa Karşı Tepkiler

“Karanlığa Karşı Tepkiler” konser serisinin 5’incisin de bu sene “BaBa Zula” ve “Dinar Bandosu” aynı sahnede...
 
   
 
 
     

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden “Karanlığa Karşı Tepkiler”

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından ilk kez 2005’te düzenlenen “Karanlığa Karşı Tepkiler” konser serisinin 5’incisi bu sene 12 Mayıs’ta E.C.A ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. “BaBa Zula” ve “Dinar Bandosu”nun sahne alacağı Bronx Pi Sahne’deki konserden elde edilecek gelir; çevre sorunları, küresel ısınma, yenilenebilir-beyaz enerji, geri dönüşüm yaygınlaştırma gibi temalar başlığı altında uygulanacak çalışmalar için kullanılacak.4 yıldır uygulanan proje kapsamında düzenlenen yardım konserlerinin ilkinin adı “Kansere Karşı Türküler”di. Konserin amacı, Karadeniz'de yaşayan gençler arasında kanser hastalığına yakalanan insanların fazlalığını vurgulamaktı. Elde edilen gelir, 25 yaşındaki kanserli bir gencin ameliyatında kullanıldı.

İkinci yılında “Karanlığa Karşı Türküler” adını alan projenin çıkış noktası, suça itilmiş çocuklar hakkında farkındalık yaratmaktı. 3’üncü yılda projenin teması “Kadına Yönelik Şiddet” olarak belirlendi. Özellikle son yıllarda hakkında kamuoyu yaratılan ve çeşitli çalışmalar yapılan “Kadına Uygulanan Şiddet” konusuna dikkat çekildi.

4’üncü yılın teması ise "Mültecilik İnsan Hakkıdır" olarak belirlendi. Birçok farklı nedenle kendi ülkelerinden uzaklaşmak zorunda bırakılan mültecilerin yaşadığı sorunlar ortaya kondu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>