>

KÜLTÜR-SANAT

“Karnaval” 27 Eylül’de Şehre Geliyor!

Ödüllü, genç yönetmen Can Kılcıoğlu’nun ilk uzun metrajlı filmi Karnaval, 27 Eylül’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Yoldaki Kedi adlı kısa filmiyle Adana Altın Koza Film Festivali dahil birçok festivalden ödüller kazanan Can Kılcıoğlu'nun yazıp yönettiği filmin Türkiye prömiyeri geçtiğimiz Nisan ayında yapılan 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde gerçekleştirilmişti.

Evden eve dolaşıp halı yıkama makinesi satmayan çalışan Ali Sinan ile düğün sarayında pastacılık yapan Demet'in aşk hikayesini eğlenceli bir dille anlatan Karnaval’ın başrollerinde son dönemin dikkat çeken oyuncularından Serdar Orçin ve Tülin Özen yer alıyor. Onlara İpek Bilgin, Sait Genay, Vedat Erincin gibi usta isimlerin yanı sıra, Evren Duyal, Yavuz Pekman, Sarp Aydınoğlu, Sercan Gidişoğlu, Pınar Gök ve Alayça Öztürk gibi genç oyuncular eşlik ediyorlar.

Yapımcılığını Delice Film adına Doğa Kılcıoğlu Esen’in üstlendiği Karnaval’ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini Aslı Dadak ve Barış Yıkılmaz yaptı. Müziklerini Okan Kaya’nın yaptığı filmin kurgusu ise Çiçek Kahraman tarafından gerçekleştirildi.Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle gerçekleştirilen filmin tüm çekimleri geçtiğimiz sene Temmuz ayında İzmir’de yapıldı.

Karnaval, 27 Eylül’de M3 Film’in dağıtımıyla vizyona girecek.

KARNAVAL

Yönetmen-Senarist: Can Kılcıoğlu
Oyuncular: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin, Sait Genay, Vedat Erincin, Evren Duyal, Yavuz Pekman, Sarp Aydınoğlu, Sercan Gidişoğlu, Pınar Gök, Alayça Öztürk
Yapımcı: Doğa Kılcıoğlu Esen
Görüntü Yönetmeni: Tayman Tekin
Sanat Yönetmeni: Aslı Dadak, Barış Yıkılmaz
Müzik: Okan Kaya
Kurgu: Çiçek Kahraman
Uygulayıcı Yapımcı: Kaan Kurbanoğlu
Ses Tasarım: Cenker Kökten
Ses: Tolga Yelekçi
Casting: Ezgi Baltaş


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>