>

KÜLTÜR-SANAT

Kats Sahne’den Yepyeni İki Oyun: “Ufak Tefek Yaşamlar” ve “İstanbul Deyince”

Gayrettepe KATS Sahne, Şubat ayında Tiyatro Şenay’ın yepyeni iki oyununu sanatseverlerle buluşturuyor...
 
   
 
 
     

Karşılaştıkları sorunlardan kurtulmaya çalışan insanların eğlenceli hikâyelerini anlatan “Ufak Tefek Yaşamlar” adlı kabare oyunu ve hem sözleri hem sesleriyle benzersiz bir şehir hikâyesi anlatan “İstanbul Deyince” adlı şiirli-vurmalı bir gösteri!

Gayrettepe KATS Sahne, Tiyatro Şenay’ın “Ufak Tefek Yaşamlar” adlı yeni kabare oyunu ve İstanbul üzerine yazılmış şiirlerin derlendiği benzersiz bir şehir hikâyesi anlatan “İstanbul Deyince” oyunuyla Şubat ayına merhaba diyor.Kamuran Akkor, Onur Şenay, Ayçe Abana, Ümit İlban, Seran Bilgi ve Cengiz Orhonlu’nun oynadığı, Gülhan Eralp’in müziklerini yaptığı “Ufak Tefek Yaşamlar” adlı kabare gösterisi, karşılaştıkları sorunlardan kurtulmaya çalışan insanların eğlenceli hikâyelerini anlatıyor. Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı, Enis Yıldız’ın yönettiği kabare oyunu “Ufak Tefek Yaşamlar”, gülmek isteyen herkesi bekliyor.

Orhan Topçuoğlu’nun derlediği, Özdemir Çiftçioğlu’nun yönetmenliğini, Ümit İlban’ın yardımcı yönetmenliğini üstlendiği “İstanbul Deyince” oyunu ise; çağlar boyunca aşk, nefret, özlem ve umut olan, hem varlık hem yokluk olan bir şehrin hikâyesini anlatıyor. “İstanbul Deyince” oyunu; Orhan Topçuoğlu, Onur Şenay ve Eda Özel’i aynı sahnede buluşturuyor.

Tiyatro Şenay’ın iki perdelik “Ufak Tefek Yaşamlar” adlı kabare oyununun prömiyeri 7 Şubat 2018, Çarşamba akşamı iken “İstanbul Deyince” adlı müzikli şiir gösterisi 15 Şubat’tan itibaren seyircisiyle buluşacak. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>