>

KÜLTÜR-SANAT

Kendi İçinde Yenilenen Sıfır Atık Hedefli Festival Festtogether Eylül’de

Türkiye`nin ilk sürdürülebilir müzik festivali iki güne çıktı.
 
   
 
 
     

Festtogether 14 Eylül’de Dasdas’ta; 28 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek. 
14 Temmuz’da yapılması planlanırken ertelenen FESTTOGETHER, 2 ayrı günde geri dönüyor. 14 Eylül’de Ataşehir’deki DasDas’ta Bob Geldof ve Büyük Ev Ablukada (Akustik) sahne alacak. 28 Eylül’de ise Küçükçiftlik Park’ta Athena, Unkle, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kimbra ve Son Feci Bisiklet konserler verecek.

“Bir sistemin kendini devam ettirmek için uzun vadeli yeniden üretimi” anlamına gelen “sürdürülebilirlik” kavramını esas alarak, eğlence ve müzik vaat eden Festtogether herkesi dünyaya sahip çıkmaya çağırıyor.

14 Temmuz’da yapılması planlanan Festtogether, Eylül ayına ertelenmişti. İki ayrı güne yayılacak olan festival 14 Eylül’de Ataşehir’deki DasDas’ta dünyaca ünlü İrlandalı yıldız Bob Geldof ve Büyük Ev Ablukada grubunun konserleri ile start alacak.

FESTTOGETHER’ın yıldızı, sosyal sorumluluk deyince tüm dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olan İrlandalı rockstar ve aktivist Bob Geldof. Live Aid konserlerinin yaratıcısı Bob Geldof 1985’te Afrika için 127 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

28 Eylül’de ise İstanbul’un en gözde organizasyonlarına ev sahipliği yapan Küçükçiftlik Park’ta FESTTOGETHER’ın ikinci ayağı gerçekleşecek. Burada Athena, Unkle, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kimbra ve Son Feci Bisiklet festivalcilerle buluşacak. İstanbulluları coşkulu bir festival havası ve sosyal fayda odaklı bir gün bekliyor.

Dünyadaki büyük festivaller her yıl toplam 20 bin ton atık üretiyor. Kişi başına 2.8 kilo atık düşüyor. FESTTOGETHER’ın en önemli amacı müziğin birleştirici gücünü kullanarak ekolojik bilinci yükseltmek.

Festivale destek veren STK’lar ise şöyle: TİDER, Adım Adım, İhtiyaç Haritası, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, TOG, Çevko, Tohum Otizm Vakfı, TED ve Çaba Derneği.

*Biletlere Biletix satış noktaları ve www.biletix.com sitesinden ve Ataşehir’deki DasDas ana gişeden ulaşılabilir. Bilet satış süresi boyunca İKSV Lale Kart sahipleri avantajlardan faydalanabilecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>