>

GÜZELLİK

2022 İlkbahar/Yaz Sezonunda Sanat Tırnaklarınıza İşlenecek

Bakımlı, özenli ve güzel görünen eller için tırnak bakımı büyük önem taşıyor.
 
   
 
 
     

Tırnak süsleme sanatı olarak bilinen Nail Art, neredeyse her kadının güzellik rutinleri arasında. Özellikle son yıllarda göze çarpan çeşitli taşlar, özel boyama teknikleri, çizimler ve kullanılan farklı materyallerle uygulanan nail art formları, protez tırnaklar ve kalıcı oje ile tırnaklar adeta bir sanat eserine dönüştürülüyor. Başarılı tırnak sanatçısı ve protez tırnak eğitmeni Atiye Çolaklı, günümüzde oldukça popülerleşen tırnak tasarımlarına değinerek, 2022 İlkbahar/Yaz tırnak modası hakkında ipuçları verdi.

2022 İlkbahar-Yaz sezonu tırnak trendlerin de her biri birbirinden güzel, dokunmaya kıyamayacağınız nail artlar ön plana çıkıyor. Gökkuşağı renklerinin bir arada kullanılarak harmanlandığı, geometrik desenler ve parıltılı taşlar ile işlenmiş tırnaklar ellerinizde adeta bir sanat eseri haline geliyor. Son yıllarda özellikle tırnak bakım süresini uzatan yepyeni uygulamalar geliştiriliyor. Başarılı tırnak sanatçısı ve protez tırnak eğitmeni Atiye Çolaklı, düzenli manikür yaptırmanın önemli olduğunun ve doğru yerde, kaliteli malzeme ile işlem yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

UZUN SÜRELİ BAKIM İÇİN PROTEZ TIRNAKLAR TERCİH EDİLİYOR

Temiz ve güzel ellere sahip olmak için tırnak bakımının düzenli yapılması gerektiğini belirten Atiye Çolaklı, “Kalıcı oje ve protez tırnak uygulamaları ellerimizde uzun ömürlü bir bakımın garantisini veriyor. Protez tırnak birçok çeşidi bulunan, tırnakların daha sağlıklı ve uzun görünmesini sağlayan bir uygulama. Tırnağın üstüne yapılan işlem tırnağı kalınlaştırıyor ve kırılmasını önleyerek kişileri istediği kalın, uzun ve bakımlı tırnaklara ulaştırmış oluyor. Protez tırnak kalıcılık açısından da en çok tercih edilen teknik ve bende bir uzman olarak eğitimlerini veriyorum.” ifadelerini kullandı.

CANLI RENKLER VE GÖZ ALICI DESENLER ÖN PLANDA

Tırnaklarda farklı renkleri buluşturan desenler ve göz alıcı nail artlar en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gökkuşağı renklerinin her tonu kullanılırken neon renkler ve renkli frenchler en sevilen modeller arasında. Oje renkleri için sonbahar aylarında daha çok toprak tonları, kahve tonları, yeşil ve nude tonların ön plana çıktığını belirten Atiye Çolaklı, yaz aylarında ise daha çok canlı renk ve desenlerin tercih edildiğini belirtti. Hatta birçok farklı ve canlı renk tonları bir arada kullanılabiliyor. Daha dikkat çekici olmak isteyenlerin tercihe bağlı olarak neon renkler, taşlar ve desenlerin tırnak sanatına işlenebildiğini söyledi.

UZUN VE BAKIMLI TIRNAKLARIN SIRRI

Tırnak süsleme sanatında önceliğin bakımlı tırnaklar olması gerektiğini belirten Çolaklı, “Manikür ve tırnak uzunluğu müşterinin isteğine göre ve uzman yönlendirmesine göre değişebiliyor. Müşterilerimiz genel olarak medikal manikürü tercih etselerde tırnak boyutu kişiden kişiye fark gösteriyor. Uzmanlar olarak bizler de onlara bu konuda yol gösteriyoruz. 2022 İlkbahar/Yaz sezonunda sanatla işlenmiş nail artlar, renkli frenchler ve uzun tırnaklar revaçta olsa da elbette son sözü müşterilerimiz söylüyor. İşlem sonrasında onların istedikleri tırnaklara kavuştuğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>