>

KÜLTÜR-SANAT

Kırmızı Filmi`nin Çıkış Noktası 12 Eylül

Ali Balkan Avcı 12 Eyül mağduru bir karakteri canlandırıyor.
 
   
 
 
     

Akshay Kumar ile aynı sinema filminde rol alan ve Bollywood sinemasında çok sevilen Türk oyuncu Ali Balkan Avcı bir an olsun boş durmuyor…

Yakın zamanda Bollywood’un önemli sanatçılarından Akshay Kumar ile aynı sinema filminde rol alan ve Bollywood sinemasında çok sevilen Türk oyuncu Ali Balkan Avcı bir an olsun boş durmuyor. Sevilen dizi Paramparça’da başarılı bir performans sergileyen Ali Balkan Avcı önümüzde ki günlerde “KIRMIZI” sinema filmi ile beyazperdede yer alacak.

Geçmiş yaşantıların insanın hayatındaki etkisini ve birçok duygu halini izleyiciye farklı bir anlatımla sunan KIRMIZI’da, Cemal Hünal’ın oynadığı “Umut” karakterinin İbrahim Dayı’sına hayat veren Avcı, 12 Eylül’de acı çeken insanların ruh halini başarılı bir biçimde perdeye yansıtıyor.

Umut’un dayısı, düşünceleri nedeniyle hapse girer ve hakkında idam kararı verilir. O dönemde çok küçük bir yaşta olan Umut, dayısı ile olan iletişimini ve askerlerin dayısını almaya geldiği günü hiç unutmaz. İleriki yıllarda bu sahne hep rüyalarına girecektir. Düşünceleri ne deniyle ölüme gönderilen dayısının anısından kopamayan Umut, biraz da bu nedenle melankolik bir kişiliğe sahiptir. İlkay Akkaya’nın film için seslendirdiği “Hayat” adlı şarkı Umut’un dayısı ile olan geçmişini ve ruh halinin yansımasını anlatır.

New York’ta oyunculuk ve tiyatro eğitimi alan İzmirli oyuncu yaşamı boyunca edindiği birikimlerini aktarabilmek ve hep daha fazlası olabilmek için oyunculuk kariyerini anayol olarak belirledi. Bu yolda ulusal ve uluslararası 9 sinema filmi, 5 televizyon dizisi ve birçok uluslararası reklamfilmi projelerinde yer alan Ali Balkan Avcı, bu kez de KIRMIZI adlı sinema filminde İbrahim Dayı karakteriyle karşımıza çıkıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>