>

KÜLTÜR-SANAT

Klasik ve çağdaş arasında füzyon bilinci...

Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri çerçevesinde 4 Kasım Perşembe günü saat 20:00’de klasik müzik eğitimli kontrbas sanatçısı Mich Gerber bir konser veriyor.
 
   
 
 
     
Kontrbasçı Mich Gerber Aksm’de...

Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri çerçevesinde 4 Kasım Perşembe günü saat 20:00’de klasik müzik eğitimli kontrbas sanatçısı Mich Gerber bir konser veriyor. Klasik eğitimi, avant-garde deneyimleri ve teknolojinin ulaştığı noktalar arasındaki gizli köprüleri keşfetmiş olan Gerber’in klasik ve çağdaş arasındaki füzyon bilinci sanat anlayışını özetliyor.


Mich Gerber, kendine özgü “sampling” tekniğiyle, yalın melodik kesitleri canlı performans sırasında düzenleyip, klasik müzik formları ve çağdaş ritimleri harmanlıyor. Tekrarlar ve katmanlar kullanarak büyüleyici armoniler ve inanılmaz bir canlı performans dinamizmi yakalayan Gerber, kullandığı sampler cihazı ile kendi kendine eşlik ediyor.


Gerber’in enstrümanının etrafında dans ederek yaptığı bedensel oyunlar, 200 yıllık kontrabasına kendi kimliği olan bir partner gibi davranan Mich’in konserlerine teatral bir hava katıyor.


Brahms Trio

Akbank Kültür Sanat Merkezi Etkinlikleri çerçevesinde 3 Kasım Çarşamba günü saat 20:00’de uluslararası bir üne sahip Brahms Trio bir konser veriyor. Natalia Rubinstein (piyano), Dmitry Vasiliev (keman ve Vladimir Balshin (Çello)’dan oluşan Trio, Moskova, St Petersburg, Brüksel, Viyana, Roma ve Melburn gibi kentlerde önemli konser salonlarında konserler verdi.


Rusya’nın önde gelen oda müziği topluluklarından biri olan Brahms Trio’nun Beethoven, Sostakoviç, Çaykovski, Pabst, Glinka, Arensky, Schnittke ve Pabst’ın eserlerini yorumladıkları 4 CD kaydı bulunuyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>