>

KÜLTÜR-SANAT

Küçükçiftlik Park`ta Ikinci Hasat! Harvest Festival 27 Ekim`de Küçükçiftlik Park`ta

Nesillerdir şehrin etkinlik takvimini dolduran Küçükçiftlik park’ın yaratıcılarından ikinci hasat!
 
   
 
 
     

Son senelerin en çok konuşulan festivali Harvest Festival, bir yıl aradan sonra 27 Ekim’de geri dönüyor. Misafirlerini her adımda başka bir deneyime sürükleyen festivalin ikinci hasadına Jungle, Kovacs ve Max The Sax geliyor!

Festivalin ikinci hasadında son yılların en heyecan verici gruplarından Jungle headlinerlığı üstlenecek. 7 kişilik batı Londra efsanesi, şarkılarında Funk, pop, disko ve soul ögeler taşıyan Jungle KüçükÇiftlik Park’ı dev bir diskoteğe çevirecek.

Geçtiğimiz yılların en iyi çıkış yapan sanatçılarından biri olarak gösterilen, “My Love” şarkısı ile kalplerimizde yer edinen, Hollandalı müzisyen Kovacs, Caz ve swing sample’larını kullanarak elektronik müziğe yeni bir soluk getiren Parov Stelar’ın enerjik saksafoncusu Max the Sax, yeni çıkardıkları albümleri ‘Bambaşka’ ile hasret giderdiğimiz, sahne enerjilerine hayran olduğumuz grup Flört 2nd Harvest Festival’in ana sahnesinin diğer konukları olacak.

Festivalin ikinci sahnesi “Bahçe” dopdolu

Sattas, The Ringo Jets, Palmiyerler ve Alpman Bahçe sahnesinde!


Türkiye'de Reggae denilince akla gelen ilk isim, festivallerin vazgeçilmezi Sattas, 2012’de internet üzerinden ve kendi yaptıkları baskılarla dolaşıma soktukları ilk EP’leri “Limited Lunch Pack” ile yeraltı müzik sahnesine göz kırpan The Ringo Jets, "Senden Haber Yok" ve "Karbeyaz" singlelarını da dahil ederek yayınladıkları 'Venus' albümü ile adını geniş çevrelere duyuran Palmiyeler ve Türk Psychedelic, Funk ve Surf stillerinde üretim yapan multi-enstrumantalist ve prodüktör Alpman, 2nd Harvest Festival’in ikinci sahnesi Bahçe’de olacak. Gündüz saatlerinde ise Analog Kültür standından Kaan Düzarat’ın özenle seçtiği plakların sesleri yükselecek.

Atölye ve söyleşi programı ile öğretici bir festival!

Bahçesinden ve balkonundan beslenmek isteyenler için permakültür, daldırma tekniği ile mum yapımı,doğal sabun yapımı, scrapbook ve dreamcatcher yapımı festivali unutulmaz kılacak atölyelerden sadece bir kaçı.

Söyleşi programında ise gazeteci, yazar, hayvan hakları aktivisti Zülal Kalkandelen ile “İnsanlık Tarihinde Yeni Bir Evrim: Vegan Devrimi”, Tıbbi ve Aromatik bilimler teknikeri ve yazar Nazım Tanrıkulu ile Şifalı Bitkilerin Doğru Kullanımı, Good4Trust.org kurucusu Dr. Uygar Özesmi ile “Tüketme Türet - Dur Diren Dokun Dönüştür” olacak.

2nd Harvest Festival’da bir kez daha tüm alan yemyeşil olacak!

Festivale özel olarak tüm alan çimle kaplanırken, ekolojik gıda ürünlerinden kıyafete, takıdan plaklara, manavdan kahve dükkanlarına kadar üretimin parçası olabileceğiniz, birbirinden güzel yeniliklerle tanışacağınız pazar alanında, çimlerin arasında iyi müzik dinlerken alışveriş yapabileceksinz.

Harvest Festival için KüçükÇiftlik Park'ın yaratıcıları URU, mekanı ideal bir dünyaya dönüştürmeye ve buradaki 42. yıllarını kutlamaya hazırlanıyor. Bağımsız duruşuyla farklılaşan ve sahiplendiği kültürel mirasın sorumluluğuyla hareket eden KüçükÇiftlik Park, sevenlerini 27 Ekim’de 2nd Harvest Festival’a bekliyor!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>