>

KÜLTÜR-SANAT

Latin Amerika film şenliği...

Latin Amerika Film Şenliği 26 Mayıs – 12 Haziran 2005'de Kars, Eskişehir, Ankara ve İstanbul'da gerçekleşecek.
 
   
 
 
     
Jose Marti Küba Dostluk Derneği ve Ankara Sinema Derneği, Ankara'daki Brezilya, Küba, Meksika, Şili ve Venezüella Büyükelçiliklerinin katkılarıyla Latin Amerika Film Şenliği'ni düzenliyor. Şenliğin sponsorluğunu dünyaca ünlü Meksika birası Corona, Aras Kargo ve Radyo ODTU üstleniyor. Şenlik, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi ve Kars'ta Kars Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek.


Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Latin Amerika Film Şenliği, 26-28 Mayıs’ta Kars'a, 30 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde Eskişehir'e 2-5 Haziran'da Ankara'ya ve 9-12 Haziran'da İstanbul'a konuk olacak. Gösterimler Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü Sinema Anadolu'da, Kars'ta Kars Şehir Sinemasında ve Ankara'da Kızılay Büyülü Fener Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Latin Amerika Film Şenliği, Türkiye’de çok iyi tanınmayan ancak dünya sinemasında önemli bir yere sahip olan Latin Amerika filmlerini Türkiye'deki izleyicilere sunmak ve festivaller dışında izlenme olanağı bulunmayan Latin Amerika filmleri aracılığıyla bu kıtanın kültürünü Türkiye'de tanıtmayı amaçlıyor.


Şenlikte Brezilya'dan Eliane Caffe'nin yönettiği 2002 yapımı Öykü Anlatıcılar, Şili'den Marcelo Ferrari'nin yönettiği 2003 yapımı Yeraltı, Küba'dan Humberto Solas'ın yönettiği 1986 yapımı Başarılı Bir Adam ve Constante Rapi Diego'nun yönettiği 1987 yapımı Yeryüzündeki Yürek, Meksika'dan Lorena Villareal'in yönettiği 2003 yapımı Ağlayan Kadınlar ve Venezüella'dan Mauricio Walerstein'in yönettiği 2000 yapımı Ayın Altındaki Oyunlar yer alacak.



Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>