>

KÜLTÜR-SANAT

Malta İlk Uluslararası Çağdaş Sanat Bienaline Hazırlanıyor

2024 baharında maltabiennale.art başlıklı ilk uluslararası çağdaş sanat bienaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Akdeniz’in kalbinde yer alan konumu nedeniyle Avrupa’daki siyasi olayların da merkezinde olan Malta, bu bienal ile Akdeniz’in güncel sorunlarını sorgulayarak, geleceğe sanatçıların vizyonu ile bambaşka bir bakış açısı sunmayı hedefliyor.

MUŻA, Ulusal Topluluk Sanat Müzesi, Heritage Malta ve Malta Sanat Konseyi adına, Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı ile Malta Turizm Ofisi'nin tam işbirliğiyle yapılan çağrı ile 6 kıtadan ve 65 farklı ülkeden sanatçı bu sanat festivalinde bir araya gelecek.

Adanın Tarihi Mekanları Sanatçılar İçin Bir Sahneye Dönüştürülecek


Bölgenin 2024’te öne çıkan kültürel etkinliği olmayı vadeden ilk uluslararası çağdaş sanatlar bienali, adanın kültürel bakımdan da oldukça zengin olduğu Mart ve Mayıs 2024 tarihlerine denk geliyor.

Görkemli sarayların, kiliselerin, kalelerin ve açık alanların sanatsal yaratım sahnelerine dönüşeceği bienal, heyecan verici kültürel buluşmalara ev sahipliği yapacak.

Medeniyetin doğuşundan bu yana Akdeniz’deki kültürlerin merkezinde yer alan ve köklü bir tarihin mirasçısı olan Malta, tüm sanatseverleri bu büyüleyici deneyimin bir parçası olmaya davet ediyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>