>

KÜLTÜR-SANAT

Meryem ‘Umut’ Verdi

Altın Portakal Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması’nda gala gösterimleri devam ediyor. Yarışma filmlerinden ‘Meryem’ izleyicilerin beğenisini kazandı.
 
   
 
 
     

50’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışma heyecanı sürüyor. Gala gösterimiyle ilk kez izleyici karşısına çıkan filmler kervanına yönetmenliğini Atalay Taşdiken’in yaptığı ‘Meryem’ de eklendi. AKM Aspendos Salonu’ndaki gösterime sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi. Filmde eşi Mustafa İstanbul’a gittiği için Akşehir’de onun ailesiyle yaşayan Meryem’in hikayesi anlatılıyor.

Gala gösteriminin ardından yönetmen-yapımcı Atalay Taşdiken ile oyuncular Zeynep Çamcı, Mustafa Uzunyılmaz ve Zerrin Sümer’in katıldığı bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye katılan izleyiciler, filmi beğendiklerini dile getirdiler. Filmi gerçek bir hikayeden esinlenerek yazdığını söyleyen Taşdiken, gerçekte Meryem’in İstanbul’a gitmediğini ama umutlu bir final yapmak için böyle bir değişiklik yaptığını söyledi. İzleyicilerin, ‘Meryem ismiyle Meryem Ana arasında bir bağlantı kurulup kurulmadığı’ yönündeki sorusu üzerine Atalay, tespitin doğru olduğunu belirterek, “Meryem’in saflığı, yalnızlığı ve masumiyeti ile Meryem Ana arasında benzerlikler var. Meryem Anadolu’da çok kullanılan bir isimdir” dedi. Oyuncu Zeynep Çamcı ise Meryem karakterini, her şeyin farkında bir kadın, çocuk ve masum bir insan olarak tanımladı.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>