>

KÜLTÜR-SANAT

Mustafa Sarıgül`ün Hayatı Kitap Oldu!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül`ün hayatını kaleme aldığı "Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla" isimli kitabı Remzi Kitabevi`nden çıkıyor.
 
   
 
 
     

26 Ekim Cumartesi günü piyasada olacak kitaptan elde edilecek bütün gelir Şişli Meslek Yüksek Okulu'na bağışlanacak. Sarıgül'ün okurlarıyla ilk randevusu ise 27 Ekim Pazar günü, saat 14:00'de, Marmara Forum AVM'de…

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün hayatını kaleme aldığı, Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla isimli ilk kitabı Remzi Kitabevi'nden çıkıyor. 25 Ekim Cuma günü piyasada olacak kitaptan elde edilecek bütün gelir Sarıgül'ün kuruluşuna öncülük ettiği ve başarılı öğrencilere burs, mezunlarına iş garantisi veren Şişli Meslek Yüksek Okulu'na bağışlanacak. Sarıgül kitabını 27 Ekim Pazar günü, saat 14:00'de, Bakırköy'de bulunan Marmara Forum AVM, Remzi Kitabevi'nde imzalayacak.

"Annem, babam,Hacı Ayşe ve Hakkı Sarıgül’ün aziz hatıralarına…" ithafıyla başlayan kitap "Babamı ilk kez altı yaşımda gördüm", "Çoğu genç gibi sosyal demokrat oldum", "Siyasi kaderim o gece, o salonda değişti", "Kelle koltukta siyaset yapmak", "Tayyip Erdoğan’la aynı dönemde İETT’de çalıştık", "1987 Seçimlerinde Hikmet Çetin de rakibimdi, Ethem Sancak da", "TBMM tarihinin en genç milletvekili oldum", "Üç liderden bana kalanlar", "Tekrar vatandaş Sarıgül oldum", "Türkiye’nin kaderini değiştiren seçim!", "Romanya’da kırk fırın ekmek yedim!", "Belediye başkanı olmamda Hüsamettin Özkan’ın desteği büyüktür", "Hayat üniversitemin hocaları", "Siyasi hayatımda iz bırakanlar", "Dünya bir yana, onlar bir yana" gibi bölümlerden oluşuyor.
 "DEMOKRASİYE İNANANLAR SEÇİM SANDIĞINA KÜSMEZ"

1956 Yılında, Erzincan'ın Güngören köyünde doğan Mustafa Sarıgül babasını ilk kez altı yaşında gördü. Yedi yaşındayken dağ yollarında, deli bir katırın üzerinde uzun yolculuklara çıktı. Aynı dağ yolunu sünnetçiden kaçarken de kullandı. Sekiz yaşında İstanbul'da tek odalı bir eve göç ettiler. Ortaokulda bir hazır giyim firmasına çırak olarak girdi. 16 yaşında CHP Gençlik Kolları'ndaydı. 20 Yaşında yaylaya çıktı! Kampı korumak için gözcülük yaparken verem oldu. Türkiye'nin en genç milletvekili unvanını aldığında daha 30 yaşındaydı. 1994'te Şişli Belediye Başkanlığı seçimini yüzde 0.9 oy farkıyla kaybetti. Tam pes edecekti ki imdadına şu cümle yetişti: "Demokrasiye inananlar seçim sandığına küsmez", Bir daha ki seçime kadar çalmadığı kapı, sıkmadığı el kalmadı. Ve başardı.

DAHA GÜZEL BİR ÜLKE İÇİN

Kitabında, birlikte daha güzel bir ülke kurmak için, gençleri siyaset yapmaya davet eden Sarıgül, hayatını neden kaleme aldığını da şu cümlelerle açıklıyor: "Zaten benim hayat hikâyem bu! Paylaşayım ki, gençlere bir yol haritası olsun, onlara umut versin istedim. İşte elinizdeki kitap böyle doğdu. Herkes okusun diye yazdım, ama daha çok gençler için… Kendime bir söz verdim; hiçbir şey saklamadan, tüm çıplaklığıyla çocukluğumdan bugüne hayatımı sizlerle paylaşacaktım. Bu ilk kitabıma son noktayı koyarken, içim çok rahat! Ne yaşanmışsa, yazdıklarımın hepsi odur! Ne bir eksik, ne bir fazla…"

İMZA GÜNÜ: Yer: Bakırköy Marmara Forum AVM, Remzi Kitabevi
Marmara Forum Adres: Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3 – Bakırköy
Tarih: 27 Ekim Pazar Saat: 14:00


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>