>

KÜLTÜR-SANAT

Nike, yeni yıldızını arıyor!

Nike, dans tutkusunu profesyonel hayata taşımak isteyen genç kızlar için düzenlediği Nike Dans Kapışması ile yeni bir heyecan yaratıyor.
 
   
 
 
     
Dans etmeyi seven kızlar, 60 saniyelik freestyle filmlerini 31 Ağustos 2007 tarihine kadar www.danskapismasi.com web sitesine yollayarak yarışmaya katılabiliyor.

Websitesine yüklenen kliplerin değerlendirilmesinin yapılacağı Nike Dans Kapışması’nın şehir finalleri, 7, 8 ve 9 Eylül tarihlerinde Ankara, İzmir ve İstanbul’da gerçekleşecek. Şehir finallerinden seçilecek toplam 18 kız, 13 ve 14 Eylül’de İstanbul’da Nike Dans Kampı’na katılacak. Bu kampta kızlar, Türkiye’deki ve dünyadaki dans profesyonelleriyle tanışacak, onların deneyimlerini paylaşacak, portfolyo oluşturma, dans, stil ve duruş gibi konularda eğitim alacak. 3 kızın seçileceği ülke finaliyse 15 Eylül tarihinde yine İstanbul’da gerçekleştirilecek ve kızlar ertesi gün Sertab Erener’in yeni klibinde oynamak üzere çekime girecek.


Dans kapışmasının jürisi de dans dünyasının heyecan veren isimlerinden oluşuyor. Nike reklamlarının ve Madonna’nın dünyaca ünlü dansçıları Sofia Boutella ve Kymberlee Jay’in aralarında bulunduğu jüride, Türkiye’de düzenlenen önceki Nike dans yarışmalarının birincileri ve Nike’ın uluslararası kampanyalarınının yıldızı olan Ekin Bernay ile Aydan Uysal, koreograf Super Dave ve Sertab Erener yer alıyor.

Nike dünyasında profesyonel bir dansçı olmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen genç kızlar, çekecekleri filmi Turkcell 3909’a göndererek, www.danskapismasi.com adresine yükleyerek başvuruda bulunabilecek. Kızlar, katılım şartlarını, 0 800 211 81 07 numaralı telefondan, Nike satış noktalarından ve web sayfasından öğrenebilecek.

Şehir Finalleri:
7 Eylül 2007, Cuma – Ankara
8 Eylül 2007, Cumartesi – İzmir
9 Eylül 2007, Pazar - İstanbul

Nike Dans Kampı:
13 – 14 Eylül 2007, Persembe, Cuma

Ülke Finali:
15 Eylül 2007, Cumartesi

www.danskapismasi.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>