>

KÜLTÜR-SANAT

Ocak Ayı UNIQ Hall’de Rengarenk

İstanbul’un en önemli kültür sanat sahnelerinden UNIQ Hall, dopdolu programıyla Ocak ayında da sanata doyuracak.
 
   
 
 
     

Most Production yapımı sezonun en merakla beklenen oyunları arasında gösterilen, başrollerinde Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç ve Seda Akman’ın yer aldığı, Sezen Aksu şarkılarıyla bezenen "İzmir'in Kızları" müzikli oyunu 24, 25 ve 26 Ocak tarihlerinde seyircisine perdelerini açıyor. Yönetmen koltuğunda Gaye Çankaya olan, Serdar Saatman'ın kaleme aldığı ve Murat Cem Orhan’ın müzik direktörlüğünde sahnelenecek olan oyun sevenlerini sıcacık bir Ege kasabasına götürüyor.

Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın başrollerini paylaştığı, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin eşsiz hikayesini anlatan Amadeus, 11 Ocak prömiyerinin ardından 12,13 ve 27 Ocak’ta da yine UNIQ Hall’de sahnelenecek. Güçlü oyuncu kadrosu, 12 kişilik koro ve 10 kişilik canlı orkestradan oluşan 35 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getirecek prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus tiyatro severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Bu dünyada her kadın güzel görünmeyi ve güzel hissetmeyi hak eder ifadesini 5 ayrı kadın karakter ile anlatan ve başrollerinde Aslı İnandık, Bala Atabek, Başak Daşman, Hande Doğandemir, İdil Sivritepe’nin yer aldığı Waterproof oyunu 6 Ocak’ta UNIQ Hall Sahnesi’nde olacak.

Sezonun gözde oyunları tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor

Başrollerini Rıza Kocaoğlu, Şebnem Bozoklu ile Melisa Doğu’nun paylaştığı, Pangea ve Tatlı Ekşi Tiyatro‘nun ilk prodüksiyonu olan ve yönetmen koltuğunda Tuğrul Tülek’in oturduğu anti-romantik komedi ‘Aşk Geçmişim’ oyunu 16 ve 30 Ocak tarihlerinde tiyatro severler ile yeniden buluşacak.

Yönetmen koltuğunda usta yönetmen Ezel Akay’ın oturduğu, Türk Edebiyatı’nın önde gelen isimlerinden Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı ve ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in muhteşem performansıyla sahnelenen ‘Aldırma Gönül’ müzikli oyunu 18 Ocak tarihinde meraklıları ile buluşmayı sürdürüyor.

Ebeveyn – evlat ilişkisi ve gençlik sancılarının işlendiği çarpıcı konusuyla seyircisini mest eden Florian Zeller’in ödüllü oyunu ‘Evlat’ Onur Saylak ve Şükran Ovalı’nın etkileyici performanslarıyla 17 ve 31 Ocak’ta UNIQ Hall’de sahnelenecek. Oyunun yönetmen koltuğunda İbrahim Çiçek oturuyor.

Sahnelenmeye başladığı günden bu yana seyircisinden yoğun ilgi gören Arzu Tramvayı da 15 ve 29 Ocak tarihlerinde yeniden UNIQ Hall’de olacak. Oyunun başrollerini Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu, İbrahim Selim paylaşırken yönetmen koltuğunda Hira Tekindor oturuyor.

Sabahattin Ali’nin ölümsüz eserlerinden biri olarak kabul edilen, başrollerini Tuba Ünsal, Engin Alkan, Alper Saldıran, Sercan Badur paylaştığı ‘Kürk Mantolu Madonna’ 28 Ocak tarihinde UNIQ Hall’de seyircisiyle bir araya geliyor. Yönetmen koltuğunda da Engin Alkan’ın oturduğu oyun sevenlerini sanat dolu anlar yaşatıyor.

Ocak ayında UNIQ Hall’de sahnelenecek olan oyunların biletlerine www.biletix.com adresinden ulaşılabiliyor. Oyunlar ile ilgili güncel bilgilere ve haberlere Uniqentertains sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Ocak ayında seyirciyle buluşacak oyunların listesi:
6 Ocak Waterproof
11 Ocak Amadeus
12 Ocak Amadeus
13 Ocak Amadeus
15 Ocak Arzu Tramvayı
16 Ocak Aşk Geçmişim
17 Ocak Evlat
18 Ocak Aldırma Gönül
24 Ocak İzmir’in Kızları
25 Ocak İzmir’in Kızları
26 Ocak İzmir’in Kızları
27 Ocak Amadeus
28 Ocak Kürk Mantolu Madonna
29 Ocak Arzu Tramvayı
30 Ocak Aşk Geçmişim
31 Ocak Evlat


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>