>

KÜLTÜR-SANAT

Öğrencileriyle Aynı Sahnede!

Müjdat Gezen, günümüze uyarlayarak sahneye koyduğu efsane oyun Artiz Mektebi’yle çifte mutluluk yaşıyor.
 
   
 
 
     

Hem bir efsane oyunu yeniden sahnelemekten dolayı mutlu olan usta oyuncu, aynı zamanda tümü kendi öğrencisi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunu olan oyuncular Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık ve Betül Demir ile aynı sahneyi paylaşmanın gururunu yaşıyor.

Yıllar önce Perran Kutman ve Müjdat Gezen‘in başrollerini oynadığı efsane oyun Artiz Mektebi’nde bu defa Günay Karacaoğlu ve İlker Ayrık var.

Müjdat Gezen yıllar önce yakın dostları Perran Kutman ve Savaş Dinçel’le birlikte oynadıkları, Demet Akbağ, Yasemin Yalçın, Çiğdem Tunç, Mehmet Ali Erbil gibi birbirinden ünlü isimlerin ilk deneyimlerini yaşadıkları Artiz Mektebi ‘nin yeni kadrosu için “Evrim böyle bir şey. Bizden iyi oynamaları lazım. Hepsi de bizden iyi oynuyor. Oyun yeni eklemelerle günümüze uyarlandı. 35 yıl önce 1 yıl boyunca kapalı gişe oynamıştık, darısı bu yeni halinin başına” diyor.

Öğrencileri Günay Karacaoğlu ve İlker Ayrık’ı çok başarılı bulduğunu ve mesleklerini çok severek yaptıklarını da sözlerine ekleyen Müjdat Gezen’in yeniden yorumladığı oyun bir konservatuvarda geçen komik olayları anlatıyor. Başrollerini Müjdat Gezen, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık ve Betül Demir'in oynadığı oyun yepyeni kadrosu, yenilenmiş müzikleri ve yeni müfredata göre hazırlanmış kâh ağlatan, kâh güldüren, kâh şaşırtan metniyle izleyicilerden büyük ilgi görüyor.

Artiz Mektebi Oyun Bilet satışları: www.bileix.com

Kadıköy Müjdat Gezen Tiyatrosu Artiz Mektebi Oyun Proğramı:
01 Aralık Cuma saat 20.30
09 Aralık Cumartesi saat 15.30
16 Aralık Cumartesi saat 15.30
23 Aralık Cumartesi saat 15.30

Kadıköy Müjdat Gezen Tiyatrosu
Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sk. No:46, 34714 Kadıköy/İstanbul
(0216) 449 59 52


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>