>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sarkık kol derisini ortadan kaldırın!

Kadınlarda sık kilo alıp vermeye dayalı olarak sarkan kollar artık estetik operasyonla eski halini alıyor...
 
   
 
 
     
Kollarımız fiziksel aktivite sırsında kullandığımız en önemli uzuvlarımızdan biri. Ancak, kimi zaman aşırı kilo alıp verme sonucu, kimi zaman da yapısal olarak kollarımız kalınlaşıyor, derisi gevşeyip sarkıyor.

Bu problem genellikle kadınları rahatsız ve mutsuz ediyor. Kısa kollu veya kolsuz giysiler estetik kaygılarla gardıroplardan kaldırılabiliyor. Bazı durumlarda ise kollar normalden ince oluyor ve vücudun genel görüntüsünü bozuyor.

Çok kilo veren hastalarda, vücudun diğer bölgeleri zayıfladığı halde, kollar şişman kalabiliyor. Bu durum estetik olarak vücut konturlarını bozuyor. Hastalar bedenleri tam olduğu halde, elbiselerin kollarının dar gelmesinden veya olmamasından sıklıkla şikayet ediyor. Ayrıca aşırı yağlanmadan başka, kol derisinin yaşlanmasına bağlı olarak, cilt gevşeyip sarkabiliyor.

İZ BIRAKMAYAN YÖNTEM

Aşırı yağlanma ve yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan kalınlaşma 'liposuction' yani yağ alma yöntemi ile düzeltiliyor, kalınlaşmış olan kol dengeli bir uygulama ile inceltiliyor. İnceltme işleminden sonra, kol derisinde sarkma varsa, koltuk altına toplanarak kol derisi de gerilebiliyor. Bunun için iki tip uygulama var. Birinde, deri kolun iç yüzünden, kol boyunca uzanan bir kesiden geriliyor. Ancak eskiden yapılan bu yöntem artık pek tercih edilmiyor. Çünkü operasyon sonrası, kol boyunca uzanan, görünür bir iz kalıyor. Bu da estetik durmuyor. İkinci seçenek olarak ise;

sonuçları daha limitli olan, ancak iz görülme riski daha az bir operasyon uygulanıyor. Bu işlemde deri koltuk altından geriliyor. Kesi koltuk altında kaldığı için, sonuçta fazla görünen bir iz kalmıyor. İnce olan kollara da vücudun diğer yerlerinden alınan yağ ve dokularla enjeksiyon yapılıyor. Ameliyat süresi, yapılacak uygulamanın büyüklüğüne göre 1-3 saat arasında değişiyor. Ameliyat sonrasında, uygulanan özel bir bandajı 3 hafta kadar taşımak gerekiyor. Operasyon genel veya lokal anestezi ile yapılabiliyor. Sonrasında, şişliklerin inmesi ve yaraların iyileşmesi ile kollarda incelme ve sarkmalar da düzeliyor.

www.habersaglik.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>