>

KÜLTÜR-SANAT

Okay Temiz ve ritm

Ünlü caz ustası Okay Temiz, Akbank Kültür Sanat Merkezi'nde muhteşem bir ritm performansı sergileyecek. Ayrıntılı bilgiler için tıklayın
 
   
 
 
     
Yer: Akbank Kültür Merkezi
Tarih:23 Aralık, 2003, 20:00
Tel: 0 212 252 35 00 - 01

Ünlü caz ustası Okay Temiz, 23 Aralık 2003 Salı günü saat 20:00'da Akbank Kültür Sanat Merkezi'nde muhteşem bir ritm performansı sergileyecek.

Okay Temiz yıllar boyunca topladığı ve yaptığı bir çok farklı enstrüman dahil tüm vurmalı çalgıları kendine özgü bir biçimde yorumlamakta ve en basit ritimleri bile çarpıcı bir anlatıma dönüştürebiliyor.

Okay Temiz Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaklaşık 3 bin 300 konser verdi ve 350 festivale katıldı. Afrika'nın, Güney Amerika'nın ve Hindistan'ın ritimlerini en iyi çalanlarıyla tanışıp görerek, dinleyerek, beraber çalarak ve onların çaldıkları aletleri quicca, berimbau, parmak piyano, konuşan davulu yapabilmesini ve çalabilmesini öğrendi. Kendi el yapımı olan bakır davullar, Elektrikli Sihirli Piramiti, deve ve koyun çanlarında yaptığı Artemiz isimli metal aleti de içeren geniş bir etnik ve elektronik çalgılar koleksiyonu var.

34 senelik caz ve dünya müzikleri kapsamındaki tecrübelerini Türkiye'de bir bir hayata geçirmek için çalışıyor.

Fiyat: Öğrenci: 4 milyon TL - Tam: 8 milyon TL
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>