>

KÜLTÜR-SANAT

Osaka’dan Roxy’ye

Garage-punk, noise, no-wave, female-punk grubu AFRIRAMPO, 3 Ekim 2005 Pazartesi akşamı Roxy Club’te sahne alacak.
 
   
 
 
     
Osaka’dan Roxy’ye: AFRIRAMPO

Osaka Japonya’dan henüz 20’li yaşlarında iki genç kızdan oluşan garage-punk, noise, no-wave, female-punk grubu AFRIRAMPO, 3 Ekim 2005 Pazartesi akşamı, Room Recordings’in katkılarıyla Roxy Club’te sahne alacak.

Sahnede vahşi kedi vokaller, sert ve keskin gitarlar, kompleks davullar ve kompozisyonlarla birlikte, enstrumanlarını bugüne kadar rock formunda pek görülmedik bir şekilde kullanmasıyla dikkat çeken Afrirampo, John Zorn’un prestijli plak şirketi Tzadik etiketiyle çıkardıkları “Kore Ga Mayaku Da” albümünün Avrupa turnesinin açılış konseri niteliğinde ülkemizde ilk defa konser verecek.

Beklenmedik şekilde korkunç hareketli ve adrenalin yoğunluğu taşıyan performanslarıyla Afrirampo, gittikleri tüm ülkelerde ilgiyle karşılanıyor. Grubun bu özgün altyapısı, müzikal çevrelerden olumlu eleştiriler alarak, Sonic Youth, Yoko Ono, BBC’nin All Tomorrow’s Parties (Peaches ve Jon Spencer Blues Explosion) konserlerinde yeraldı.


Tarih : 3 Ekim Pazartesi
Saat : 22:00
Yer : ROXY –Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:1-3 Beyoğlu
Biletler : 15 YTL (bir yerli içki dahil)


Afrirampo’nun sahne performansına ve müziğine örnek gösterilebilecek gruplar arasında; The White Stripes, 5678s, Boredoms, The Stooges, Ruins, DNA, Teenage Jesus and The Jerks, Melt Banana ve dostları Acid Mothers Temple yer alıyor.

Özellikle farklı soundlar ve sahne performanslarına merak duyanların kaçırmaması gereken Afrirampo’nun benzersiz performansı Roxy’de yılın en tansiyonlu ve eğlenceli gecelerinden biri olmaya aday!

http://www.afrirampo.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>