>

KÜLTÜR-SANAT

Özcan Deniz’den “Kültür Köprüleri”

Özcan Deniz, Kültür Köprülerini, İzmir, Ankara ve İstanbul’a atıyor!...
 
   
 
 
     
Özcan Deniz “ Kültür Köprüleri” projesi ile, farklı bir sahne performansına imza atıyor. Sanatçı, Şef Orhan Şallıel yönetiminde danışmanlığında, Anadolu’nun farklı tınılarını repertuarında bir araya getiriyor. Farklı etnik kökenlerin yüzyıllardır birararada yaşadığı Anadolu toprakları Özcan Deniz’in sesi ve birbirinden önemli isimlerden oluşan bir orkestra ile sahneye taşınıyor.


“Mavrova’dan aldım sümbül” ile Rumeli havası eserken, Doğu Anadolu’nun soğuk geceleri gelecek konser salonlarına. Özcan Deniz, “Gesi Bağları”nı da söyleyecek; “İzmir”in kavakları”nı da; “Ahirim Sensin”i de… Bazen “Yaktın Yandırdın Beni” diyecek, bazen “Beyaz Giyme Toz Olur”…

Özcan Deniz’e bu renkli repertuarında Şef Orhan Şallıel piyanosu ile eşlik ederken, tablo, darbuka, bendir, dhollo, kahon, def, kanjira, cümbüş, davul, balaban, kaval, ney, akustik gitar, gitar, klasik gitar gibi müziğin renkliliğini yansıtan enstürmanlardan oluşan bir de orkestra sahnede olacak.


Orkestra’da yer alan isimler şöyle: Şef Orhan Şallıel (piyano), Hamdi Akatay (tabla, darbuka, bendir, dhollo), Mehmet Akatay (kahon, talking drum, bendir, def, kanjira, dhollo), Mustafa İpekçioğlu ( bağlama, tar, cümbüş, buziki), Nurhat Şensesli (konturbas, bas), Erhan Seçkin (davul ), Gürkan Çakmak ( balaban, kaval, mey), Serhat Yastıman (akustik gitar, klasik gitar)

20 Kasımda 2007’de ilki gerçekleştirilen KÜLTÜR KÖPRÜLERİ projesi, o günden itibaren büyüdü, gelişti ve şimdi Ankara, İzmir ve İstanbul’da seyirciyle buluşuyor.

Biletler Biletix’de …
www.biletix.com
Tel: 0216 556 98 00


Turne Programı:

28 Şubat 2008 Perşembe
İzmir Ooze Venue
Saat: 21.00

29 Şubat 2008 Cuma
Ankara AnadoluGösteri Merkezi
Saat: 21.00 (Senfonik)

1 Mart 2008 Cumartesi
İstanbul TİM Show Center
Saat: 21.00 (Senfonik)

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>