>

KÜLTÜR-SANAT

Sıcacık Bir Dostluk Öyküsü…

Esra Uçar’ın “Eylüldü Aşkım” isimli ilk romanı Arion Yayınları’ndan çıktı.
 
   
 
 
     

Yirmi yılı aşkın süredir gazetecilik ve yayıncılık yapan, medya dünyasının başarılı ismi Esra Uçar’ın “Eylüldü Aşkım” isimli ilk romanı ARION Yayınları’ndan çıktı.441 sayfalık roman; Cihangir’de aynı apartmanda yaşayan bir grup kadının sıcacık dostluklarını yansıtıyor. Yazar, “bir avuç yıldız” dediği kahramanların; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi ve Şerbet’in kendi yollarını bulma çabasını anlatıyor. Esra Uçar’ın, maceralı bir dostluk öyküsü olarak tanımladığı kitabı, sürükleyici hikayesiyle okuyucuyu eğlendirirken aynı zamanda hüzün dolu. İçin de aşkın da olduğu kitap aslında hayatın ta kendisi…

“Karanlık gökyüzünde çevrelerini aydınlatsalar da kendi yollarını bulmak için birbirlerinin ışığına ihtiyaç duyan bir avuç yıldız; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi, Şerbet… Günyüzü görmez pavyonlardan moda dünyasının renkli ışıklarına, aşkın tatlı esintisinden ayrılığın kör kuyularına, küçük burjuva hayatların kuralsız gecelerinden aşiretlerin kanlı kurallarına, ölümü beklerken yaşamla tanışmaya uzanan bir yolda paylaştıkları büyük sırla birlikte yürüyecekler… Bir kelebeğinki kadar kısa olsa da hayat, Tanrı’nın sunduklarını hep kabul edecekler.”ESRA UÇAR KİMDİR?

Esra Uçar, Saint Benoit Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi B.Y.Y.O Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu. Üniversite yıllarından başlayarak gazetecilik, çeşitli dergilerde editörlük, yayın yönetmenliği ve program yapımcılığı yaptı. 1999 yılı itibariyle kendi dergilerini çıkarttı, birçok markaya tanıtım ve ajans hizmeti verdi, fuarlar düzenledi. Halen köşe yazarlığı yapmakta olan Uçar, güncel yorumları ile okurlarıyla buluşuyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>