>

KÜLTÜR-SANAT

Reiki üstadı kitabını imzalıyor!

Uzun yıllardır Reiki ile ücretsiz şifa dağıtan Şükrü Yenal Karahan, Kozmik Yayınları’ndan çıkardığı yeni kitabını “Usui Reiki Işığı/Herkes Reiki Yapabilir”i, imzalıyor.
 
   
 
 
     
Türkiye’de uzun yıllardır Reiki ile ücretsiz şifa dağıtan Şükrü Yenal Karahan, akıcı ve anlaşılır bir Türkçe ile yazdığı ve Ocak ayında Kozmik Yayınları’ndan çıkardığı yeni kitabı “Usui Reiki Işığı/Herkes Reiki Yapabilir”i, 19 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’da Bahariye’deki St. Josephliler Derneği’nde imzalayama hazırlanıyor.


Kendini Usui Reiki ışığı altında yıllardır karşılıksız yardım etmeye adayan Karahan, kitabının arka kapağında şöyle diyor:

“ Herkes öğrenebilir,
herkes uygulayabilir,
herkes yapabilir...

Reiki, mükemmel bir kendini, kendi kendine tanıma ve yardımcı olabilme sistemidir. Kendimizi ve diğerlerini nasıl seveceğimizi bize öğreten bir yöntemdir. Ne medyumlara, ne bedensiz varlıklara, ne de gösterişli bilimsel kelimeleri kullanan hocalara ihtiyaç var... Reiki’de evren canlı bir organizmadır ve her şey canlıdır. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, kayalar, denizler, eşyalar...

Reiki ne sizindir ne de bir başkasının. Ne gençtir ne de yaşlı: ne iyidir ne de kötü. Hiçbir dinle bağı yoktur. Hangi inanca sahip olduğunuz önemli değildir. O saf enerjidir ve bu evrensel enerji isteyen herkesin kolayca ulaşabileceği, şifa vermesinin yanında bir çok amaçla kullanılabilen, kişinin farkındalığını artıran bir ilaçtır.


Bu kitapta Reiki’yi, Mikao Usui’nin izinden giden gerçek bir üstattan tanıyacaksınız.”

Yenal Karahan kimdir?
1946 yılında İstanbul’da doğan Karahan, Saint Joseph lisesinden sonra kimya mühendisliği okudu. İş idaresi ve yönetim konusunda 2 yıl ihtisas yaparak Master of Art derecesini aldı. Reiki’yi 1965 yılından beri uğraştığı dövüş sanatları esnasında, 1990 yılında Japonya’da tanıdı.1994’te tradisyonel Usui Reiki Shihan’ı ve şifacısı olarak yemin edip mezun oldu. Shihan-gi’sini aynı yıl kendisini 1990 yılında uyumlamış ve el vermiş olan sokesi Kunio Tatsuno’dan aldı.
Bugüne kadar hiç bir ücret kabul etmeden şifa dağıtmaya çalışıyor. Hayvanlara ve çiçeklere son derece düşkün olan Yenal Karahan, Reiki’nin Türkiye’de gittikçe dejenere edilmesi karşısında, yine hiç bir ücret almadan Reiki eğitimi veren bir lokal açtı. Merkezi Amerika’da bulunan uluslar arası Reiki hocalar birliğinin bir üyesi olan Karahan, ücretsiz verdiği Reiki derslerine Eylül ayından itibaren devam edecek. Konuya ilgi duyan ve Reiki’yi gerçek bir üstattan öğrenmek isteyenler, www.yenalkarahan.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>