>

KÜLTÜR-SANAT

Özlem Ertan’ın Üçüncü Romanı “Dolunay Ayini” Dark İstanbul Yayınları’ndan Çıktı!

Yazar, arkeolog, gazeteci Özlem Ertan’ın İstanbul’un pagan dönemiyle bugününü, tanrıçalarla günümüz kadınlarını bir araya getirdiği üçüncü romanı Dolunay Ayini, Dark İstanbul Yayınları’ndan çıktı.
 
   
 
 
     

Özlem Ertan Dolunay Ayini romanında, İstanbul tarihinde büyük önemi olan, antik çağda Emirgan’da, Kadıköy’de ve tarihî yarımadada tapınakları bulunan ay, cadılık ve yeraltı tanrıçası Hekate’ye farklı ve insani bir açıdan yaklaşıyor.

Dark İstanbul Yayınları’ndan çıkan fantastik türdeki Dolunay Ayini romanı, kitapçılarda ve online kitapçılarda okuyucularla buluşuyor.

Özlem Ertan’ın kaleminden, kitap hakkında…

ÖLÜLERİN ARASINDA, KIZILDENİZ’İ YARAN MUSA PEYGAMBER GİBİ İLERLİYORDU


Kayıpların gölgesinde acılı bir çocukluk geçiren Aydan’ın İzmir’deki evinden kaçıp İstanbul’a gelmesinin elbet nedeni vardı. Peki, kadim kentin sokaklarında rastladığı hayaletler ve rüyalarında dizginlerinden boşalan içgüdüleri ona ne anlatmaya çalışıyordu? Aydan’a kol kanat geren Ece Hanım’ın antik öyküleriyle İstanbul’da işlenen cinayetler arasında nasıl bir bağ vardı? Dolunay Ayini’nde, üç kadının birbiriyle kesişen öykülerini Yunan mitolojisinin, İstanbul’un Pagan tarihinin, tanrıçaların izin sürerek takip edecek ve bir genç kızın içindeki ilaheyi keşfetme sürecine tanık olacaksınız. “Aydan’ın sesini duyan köpekler, ona eşlik eden koro oldu ve hem melodiler hem de boa yılanının üstünde zıplayarak dans eden kızın yere vurduğu ayaklarıyla tuttuğu tempo, tapınağın belleğine, zamanları aşan bir ayinin anısı gibi kaydoldu. Şarkı bittiğinde kızın altında yılan değil, Işık Bey vardı ve adamın yeşil gözleri şehvetle parlıyordu.”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>