>

KÜLTÜR-SANAT

Punk Rock’ta genç soluk...

Müzik eleştirmenleri tarafından, favori gruplar arasında yer alan “Good Charlotte”nun yeni albümü çıktı.
 
   
 
 
     
3 Kasım 1979 doğumlu Benji ve Joel isimli ikiz erkek kardeşlerin liderliğindeki punk-rock grubu Good Charlotte, üçüncü albümleri ‘’The Chronicles of Life & Death’’ ile müthiş başarılar elde etmeye hazırlanıyor.

‘’Smith & Borin’’in yönetmenliğini yaptığı ilk klibi ‘’Predictable’’a çekildi.

Bir önceki albümleri ‘’The Young & The Hopeless’’ ile dünya çapında 4.6 milyonluk (3 milyonu yanlızca Amerika’da olamak üzere) bir satışa ulaşan grup, bu albümden tam 4 başarılı rock hit’i çıkarmayı başardı. (Lifestyles of the Rich & Famous, The Anthem, Girls & Boys, Hold on) Grubun yeni albümü, ‘’life’’(hayat) ve death (ölüm) isimli 2 farklı kapak ile piyasaya çıkacak. Albümlerde ayrıca hayat ve ölüm ile ilgili birer bonus parça da yeralıyor.

Marylan’li orta halli bir ailenin çocukları olan Joel ve Benji isimli ikiz erkek kardeşlerden kurulu grubun ilham kaynakları; The Smiths, The Cure, Rancid ve Minor Threat isimli gruplar oldu. 16 yaşında gitar ile tanışan ikizler, Billy, Paul ve Aaron’un katılımıyla kurdukları gruplarına bir çocuk kitabının isminden etkilenerek ‘’Good Charlotte’’ adını uygun gördüler.


İkizler kendilerini tamamen müziğe adamaya başladı. Yeterli paraları, ekipmanları ve müzik sektörüyle bağlantıları olmamasına rağmen, kendi kısıtlı çabalarıyla demolarını hazırladılar ve yazdıkları biyografileri eşliğinde bütün plak şirketlerine göndermeye başladılar. Epic Records’un dikkatini çeken grup, şirketle 2000 yılı Mayıs ayında anlaşmalarını yaptı ve kendi adlarını taşıyan ilk albümleri aynı yılın Eylül ayında piyasaya çıktı.

Daha önce, MTV’de yayınlanan ‘’All Things Rock’’ isimli programı da sunan grubun yeni albümü , tıpkı bir öncekinde olduğu gibi ‘’Eric Valentine’’ (Third Eye Blind, Smash Mouth, Queens Of Stone Age) prodüktörlüğünde kaydedildi.

Bir çok müzik eleştirmeni tarafından, ‘’2004 yılı içinde ciddiyetle takip edilmesi gereken gruplar’’ arasında adları telaffuz edilen ‘’Good Charlotte’’ u siz de takip etmeye başlayın!

Joel Madden- vokal
Benji Madden – gitar, vokal
Billy Martin - gitar, keyboard
Paul Thomas - bass
Chris Wilson - davul

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>