>

KÜLTÜR-SANAT

Rahmi M. Koç Müzesi’nde Keyifli Yaz!

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi’nde bu yaz çok renkli, çok eğlenceli.
 
   
 
 
     

Haliç kıyılarına farklı bir gözle bakmak ve hareketli bir hafta sonu geçirmek için siz de rotanızı Rahmi M. Koç Müzesi’ne çevirin, yaz aylarının keyfini Rahmi M. Koç Müzesi’nin büyüleyici atmosferinde yaşayın.

Yaz aylarının güneşli günlerinde aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmeniz için sizlere birbirinden eğlenceli ve keyifli seçenekler sunan Rahmi M. Koç Müzesi’nde geçmişten günümüze süren keyifli bir yolculuğa yaz ayları boyunca çıkabilirsiniz. Haliç kıyılarına farklı bir gözle bakmak ve hareketli bir hafta sonu geçirmek için sizi ve tüm sevdiklerinizi Rahmi M. Koç Müzesi’ne bekliyoruz.Haliç boyunca Sütlüce-Hasköy arası uzanan, 700 metrelik demiryolu hattı üzerine kurulu “Nostaljik Tren” ile Haliç kıyısında benzersiz bir yolculuğa çıkabilir, yaklaşık yarım asır İstanbullulara hizmet vermiş, İstanbul’un adeta simgelerinden birisi olan ve neslinin son örneği olarak tüm orijinalliğini koruyan Fenerbahçe Vapuru’nun, tarihi dokusunda gerçekleştirilen birbirinden farklı aktiviteler ve keyifli kafeteryasıyla Haliç’in eşsiz manzarasının tadını çıkarın.

Rahmi M. Koç Müzesi’nin ayrıcalıklı atmosferinde objelerin geçmişle günümüz arasındaki keyifli yolculuğuna çıkarken, hafta sonları Liman 2 Buharlı Römorkörüyle Altın Boynuz’un güzelliğini özel seferlere çıkarak yaşayın. Müzenin avlusunda gerçekleşen Hareket Günleri ile Penny Farthing bisikletinin ve Ginger’ın gösterilerine, klasik otomobillerin müthiş motor sesine, buhar makineleri ve dizel motorların nasıl çalıştığına yakından tanık olun. Tüm bunların yanı sıra müzenin hemen yanında bulunan açık sergileme alanındaki Atlı Karınca ise çocukların vazgeçilmez eğlencesi olmaya yine devam ediyor.Eğlenceli ve eğitici aktiviteleriyle çocukların gönlünde taht kuran Rahmi M. Koç Müzesi, Doğum Günü Partileri ile de yine çocuklar ve ailelerinin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Rahmi M. Koç Müzesi çatısı altında çocuklar için düzenlenen özel doğum günü kutlamalarıyla çocuklar unutulmaz bir gün geçiriyor.

21 Haziran – 27 Ağustos 2010 tarihleri arasında, birbirinden farklı eğitim içerikleriyle gerçekleşecek olan “Yaz Okulu” çalışmaları ve Rahmi M. Koç Müzesi’nin benzersiz ortamında düzenlenen Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri, çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel gelişimleri ve el becerilerine katkıda bulunarak, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmaya devam ediyor.

İlklere imza atmaktan vazgeçmeyen Rahmi M. Koç Müzesi’nin ziyaretçileri, Lengerhane binasının bahçesinde bulunan İstanbul’un sabit ilk ‘gökevi’ (planetaryum) “Keşif Küresi” ile yanardağların oluşumu, buzul çağı, dinozorların yaşamı ve yok oluşu, insan vücudunun gizemleri, hava olayları ve kasırgalar, yıldızların doğuşu, güneş patlamaları ve evrene dair birçok olayı adeta içinde yaşayarak öğreniyor.

Müze, gezileri sırasında keyifli molalar vermek isteyen ziyaretçilere, Demlik Kafe, 1942 marka Dodge markalı orijinal Coca Cola Büfesi, Fransız Mutfağı ve muhteşem atmosferiyle ‘Cafe du Levant Restaurant’, British Pub ve Haliç kıyısındaki mükemmel ambiyansıyla ‘Halat Restaurant’ gibi farklı alternatifler ile hizmet veriyor.RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ ZİYARET GÜNLERİ:

Hafta İçi : 10.00 – 17.00
Hafta Sonları : 10.00 – 19.00

RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ

Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445- İstanbul
Tel: 0212 369 66 00-01-02
Faks: 0212 369 66 06
www.rmk-museum.org.tr

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>