>

KÜLTÜR-SANAT

Rekorlar Kıran Keman Virtüözü Jennifer Pike İlk Kez Türkiye’de

Üstün yeteneği ve kendine has tekniği ile Barok’tan günümüz müziğine her tarzda kendini gösteren keman virtüözü...
 
   
 
 
     

300 yılık kemanıyla 29 Nisan 2016’da İstanbul Kongre Merkezi’nde müzik severlerle buluşacak. 5 yaşında keman çalmaya başlayan İngiliz keman virtüözü Jennifer Pike, 8 yaşında seçmeleri kazanarak Manchester’daki Chetham Müzik Okulu’na girmeye hak kazandı. Pike, 2002 yılında henüz 12 yaşındayken BBC’nin “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasını kazanarak bu başarıya ulaşan en genç sanatçı olarak tarihe geçti ve bu rekoru 6 yıl korudu.

Bugüne kadar sayısız ödüle layık görülen genç virtüöz, solo çalışmalarının yanı sıra birçok ünlü filarmoni orkestrasıyla da konserler verdi. Küçük yaşlardan itibaren birçok başarıya imza atan keman dahisi Jennifer Pike, Oxford Üniversitesi’nden de dereceyle mezun oldu.

308 yıllık kemanıyla geliyor

Jennifer Pike, IEG Live organizasyonuyla 29 Nisan 2016’da İstanbul Kongre Merkezi’nde İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.1708 yapımı Matteo Goffriller kemanıyla sahneye çıkacak olan Pike, barok döneminden günümüze farklı dönemlere ait eserleri kendi tarzında yorumlayacak. Eleştirmenler tarafından “Tek kelimeyle muhteşem” olarak tanımlanan Jennifer Pike’ın biletleri Biletix’te…

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>