>

KÜLTÜR-SANAT

Road To London Galası Altın Portakal da Yapılacak!

İlk olimpik cimnastikçi Göksu Üçtaş’ın hikayesi’nin anlatıldığı “Road To London” yirmi şehirde yüzden fazla salonda gösterimde.
 
   
 
 
     

Gaziantep’te doğan ve beş yaşında cimnastiğe başlayan Göksu Üçtaş on altı senelik çalışmanın ardından Olimpiyat elemelerini kazandı. Olimpiyat oyunlarından kısa süre önce ağır bir sakatlık geçirmesine karşın, büyük bir özveride bulunarak Londra’da düzenlenen 30. Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil etti.

Göksu Üçtaş’ın yaşam alanı ve antrenmanlarını konu alan “road to london” geçtiğimiz hafta Cinemaximum sinemalarında yaklaşık seksen salonda film önlerinde gösterime girdi. Aldığı yoğun ilgiden ötürü, filmin sponsorlarından biri olan Cinemaximum gösterimleri yirmi şehirde yüzden fazla salona taşıdı. Filmin bir diğer sponsoru olan Fida Film’in de dağıtıma başlamasıyla kısa bir sürede bu sayının iki yüze ulaşması bekleniyor.

Festival galasını Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak olan “road to london” önümüzdeki aylarda Türkiye’yi uluslararası pek çok festivalde temsil edecek. Kısa bir süre sonra www.Turkweb.tv’de yayınlanmaya başlayacak film internet üzerinden de izleyiciyle buluşacak.

Aheste Film’in yapımını üstlendiği ve pek çok sporcunun hikayesinin anlatılacağı kısa film serisinin ilk halkası olan “road to london” kendisi de eski bir sporcu olan Efe Öztezdoğan tarafından yazılıp yönetildi. İlk kısa filmi “altyazı” ile başta Altın Koza olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası festivalde ödül alan Efe Öztezdoğan, önümüzdeki günlerde Yavuz Bingöl ve Selen Uçer’in rol aldığı Türk – Yunan ortak yapımı ikinci filmi “sabah-öğle-akşam”ın galasını eş zamanlı olarak Altın Koza ve Drama Film Festivalleri’nde yapacak.

FİLMİN KÜNYESİ:

Yapımcı Firma: Aheste Film
Yapımcı: Cem Doruk, Efe Öztezdoğan
Ortak Yapımcı: Adnan Akdemir
Yazan ve Yöneten: Efe Öztezdoğan
Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz
Yardımcı Yönetmen: Cem Öztüfekçi
Uygulayıcı Yapımcı: Cem Doruk
Kurgu: Efe Öztezdoğan
Ses Tasarımı: Cenker Kökten
Antrenör: Mergül Güler
Sponsorlar: www.Turkweb.tv, Cinemaximum, Fida Film, Fidalab

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>