>

KÜLTÜR-SANAT

Rock`n Coke 2013 Başladı!

650`den fazla müzisyeni ağırlayan festival, daha önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da Hezarfen Havaalanı`nda düzenleniyor.
 
   
 
 
     

Festival, seyircilerine Rock'n Coke sahnesi, Coca-Cola Zero Sahnesi, Party Arena, Keşif Sahnesi ve Şehir Sahnesi adı altında 5 farklı sahneden seslenecek. Festival kapsamında aynı zamanda yüzden fazla müzik dışı etkinlik de yer alacak.

Dün saat 18.00'de kapılarını açan Rock'n Coke'ta 5 sahnenin ikisi, Party Arena ve Şehir Sahnesi aktif olacak. Party Arena'da, The Beatles'ı hem müzikal hem görsel anlamda taklit etmeleriyle ünlü tribute grubu Meet The Beetles'ın yanı sıra Birol Giray ve Alican Yüksel gibi başarılı DJler, DJ setleri ile dinleyicileri festivale ısındıracak. Şehir Sahnesi'nde ise 2007 yılında Galatasaray Üniversitesi öğrencisi dört gencin kurduğu indie rock grubu The Revolters'ın performansı izlenebilecek.

Festivalin ikinci günü, dünya çapında ünlüler Rock'n Coke sahnelerinde boy göstermeye başlayacak. 9 Eylül günü beşinci stüdyo albümleri "AM"i piyasaya çıkaracak ünlü İngiliz alternatif rock grubu Arctic Monkeys, ikinci albümleri "Exile"ı Mart ayında çıkaran, "Wonderful Life" ve "Stay" parçalarıyla üne kavuşan İngiliz synthpop ikilisi Hurts ve indie rock'ın Interpol ile birlikte en öne çıkan gruplarından Editors, festival ana sahnesinde hayranlarıyla buluşacak. Arctic Monkeys ve Hurts, Rock'n Coke 2013 ile birlikte Türkiye'de ilk kez konser vermiş olacak.

PAZAR GÜNÜ ELEKTRONİK MÜZİK GÜNÜ OLUYOR

Rock'n Coke'un pazar günü programı, elektronik müziğe daha çok ağırlık verecek. Dans müziğinin dünya çapında en ünlü isimlerinden, "Cosmic Girl", "Canned Heat" ve "Love Foolosophy" gibi dans hitlerinin sahibi, Jay Kay önderliğindeki Jamiroquai ve elektronik dans müziğine şekil veren gruplardan, "Firestarter", "Breathe" ve "Voodoo People"ın yaratıcısı The Prodigy, festival seyircilerini coşturacak. Pazar gününün istisnası ise, Bobby Gillespie'ın liderliğini yaptığı 31 senelik alternatif müzik efsanesi, Türkiye'ye ilk defa gelecek başka bir grup olan Primal Scream.

Rock'n Coke 2013'te ayrıca Teoman, Manga, Büyük Ev Ablukada, Can Bonomo, Aylin Aslım, Replikas, Yasemin Mori, Ellie Goulding ve Selah Sue gibi isimler sahne alacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>