>

KÜLTÜR-SANAT

Rock’n Dark’ta Büyük Final Heyecanı

Rock’n Dark 5 kapsamında bu yıl 8 ilde gerçekleştirilen bölge finallerinden seçilen 3 finalist seçilecek...
 
   
 
 
     

2 Haziran Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek büyük finalde birincilik için sahne alacak. Duman, Melis Danışmend ve TNK’nin konserleri ile çoşmak, sürpriz açıkhava etkinlikleri ile gün boyunca keyifli saatler geçirmek isteyen tüm müzikseverler için biletler Biletix’te...

Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark Müzik Yarışması 5 final heyacanıyla devam ediyor. Genç müzisyenlere yeteneklerini keşfetme ve müzik dünyasında yer edinme imkânı sunan yarışmanın büyük finali 2 Haziran Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Organizasyonunu Gece Production’ın yaptığı Rock’n Dark 5 final gününde, tüm müzikseverler rock müziğin en sevilen gruplarından Duman, Melis Danışmend ve TNK’nin konserleri ile çoşacak, sürpriz açıkhava etkinlikleri ile gün boyunca keyifli saatler geçirecek. Ayrıca Rock’n Dark’ın eski birincilerinden Batı Yakası ve Sade de yıllar önce yarıştıkları sahneye tekrar çıkacak. Saat 14.30 itibariyle başlayacak, festival havası yaşatacak etkinliğin biletleri Biletix üzerinden 30 TL’ye satılacak.

Türkiye genelinde 8 bölgede yapılan finallerin ardından internet üzerinden gerçekleştirilen halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan; Adana birincisi Ahali, İstanbul birincisi Neva ve İzmir birincisi Ozan Buğra Kaya Rock’n Dark 5’in Türkiye birincisi olmak için yarışacak. Birinciyi jüri ve Küçükçiftlikpark’taki katılımcıların oyları belirleyecek.

Mehmet Turgut’un objektifinden birbirinden ünlü rock yıldızlarının fotoğraflarından oluşan ve Efes Dark sponsorluğunda yapılan “Rock’n Frame” sergisi ise müzikseverleri rock dünyasında keşfe çıkaracak.

DERECEYE GİREN GRUPLARI ÖNEMLİ FIRSATLAR BEKLİYOR!


Rock’n Dark Müzik Yarışması 5’te birinci seçilen grubun şarkısı dijital single olarak piyasaya çıkacak ve şarkının video klibi de çekilerek Dream TV’de yayınlanacak. İkincilik ödülünü alan grup, Macaristan’da gerçekleştirilen ve dünyanın en önemli uluslararası rock müzik festivallerinden “Sziget”i izleme fırsatını yakalarken, üçüncü seçilen grup ise kendi şehrinde tam bir yıllık prova stüdyosu kullanımı hakkı elde edecek.

GENÇ MÜZİSYENLER PROFESYONELLER TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLİYOR

Türkiye genelinde 320 amatör grup ve müzisyenin katıldığı Rock’n Dark’ta performansları; Müzik yapımcısı Selim Serezli, müzik prodüktörü Haluk Kurosman, Dream TV Genel Yayın Yönetmeni Şafak Ongan, Rock FM Yayın Direktörü Metehan Mert Çakır, Hürriyet Gazetesi müzik yazarı Barış Akpolat, menajer Can Sertoğlu, Gece Yolcuları grubunun solisti Edis İlhan, müzisyen ve yazar Melis Danişmend tarafından değerlendiriyor.

Etiketler: Rockn Dark
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>