>

KÜLTÜR-SANAT

Roxy bu akşam açılıyor.

Dans ve müzik tutkunlarının mekanı, önemli DJ ve müzik gruplarının performanslar gerçekleştirdiği Roxy, 23 Eylül Perşembe gecesi açılıyor.
 
   
 
 
     
Roxy 23 Eylül’de Bauchklang ile açılıyor...

Geçtiğimiz yıl Richard Dorfmeister, MJ Cole, DJ Quantic, Wibutee ve Beadyy Belle gibi isimlerin yanı sıra, kapanış partisinde sahne alan Sigue Sigue Sputnik, Boney M gibi önemli müzisyen ve grupları ağırlayan Roxy, sezonu Avusturyalı ses cambazı grup Bauchklang’in katılacağı özel bir partiyle açıyor.

Sadece seslerini kullanarak post-elektronik müzik yapan grup, melodik ya da atonel akla gelebilecek her türlü sesi yaratıcı bir formatla karıştırarak neredeyse tekrar icat ediyor. Roxy, sınırsız müziğin kapılarını bu kez de Bauchklang’in avangart müziğiyle aralıyor.

Roxy’de bu yıl...

High Jazz, Roxy Müzik Günleri, Konsept Partiler ve Cultura serilerine bu yıl Jazzy, Roxy Müzik Günleri Sunar ve Label Nights’ı da ekleyen Roxy, yıl boyu müzikseverlere farklı alternatifler sunacak.

“High Jazz” serisinde 6 Ekim’de Malia, 15 Aralık’ta NOHA Roxy’de sahne alacak.
“Roxy Müzik Günleri”yle kendi müziğini yaratmayı seçen genç sanatçıların heyecanını tüm yıla yaymak amaçlanarak “Roxy Müzik Günleri Sunar” geceleri programa dahil edildi. Hem yarışmaya katılan genç yeteneklerin hem de yabancı müzik gruplarının sahne alacağı bu gecelerin ilk konukları 21 Ekim’ de 9. ED RMG birincisi Deja-vu ve Kasım’ da Direc-T olacak. Ayrıca Sex Pistols’ın efsanevi gitaristi Glan Matlock 3 Kasım’da, Hanin Elias 24 Kasım’ da, Client 12 Ocak’ta Roxy’de hayranlarıyla buluşacak.Geçtiğimiz sezon yaprak partisi, yastık kavgası, mart kedileri, çukulata gibi hatırlarda kalan “Konsept Geceler” bu yıl da farklı formatlarda devam edecek.
Programın “Label Nights” bölümünde, dünyada özel müzik türlerini bünyesinde toplayan ve bu türlere adını veren Disco B gibi plak şirketlerinden müzik grupları ve DJ’ler program yapacak. 11 Kasım’da Roxy, Disco B’den Alek Stark ve I-F ile sallanacak. Bünyesindeki Roxy Hareket Atölyesi ile yıllardır sanata destek veren Roxy, “Cultura” geceleriyle müzik, video, film, performans, kabare, dinleti ve dans gibi sanatın farklı alanlarında yeni projeler sunacak. Yeni sezonda izlenebilecek projelerden bazıları DokuzAltı Dans Projesi (Cam Avlu) ve MIYAM’ lı genç müzisyenlerin Yeni Müzik geceleri olacak. Roxy, ayrıca “Jazzy” geceleriyle de sahnesini dünya cazının ve Türkiye’ nin genç isimlerine açıyor. 28 Ekim’de sahne alacak ilk konuk 123, yüzyirmiüç.


ROXY
Sıraselviler Cad. Arslan yatağı Sk. No: 1-3 Taksim – İstanbul
T: 212 249 37 95 – bilgi@roxy.com.tr


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>