>

KÜLTÜR-SANAT

Roxy, Şubat ayı programı...

Eğlence ve dansla geçen haftasonları, canlı performanslar... İşte Roxy'nin Şubat ayı programı...
 
   
 
 
     
3 Şubat Perşembe
Cafe Club
Kapı: 21.00
Giriş: ücretsizEğlence ve dansla geçen haftasonları, canlı performanslar...Haftaiçi Roxy, Cafe Club kimliğiyle yeni bir ruha bürünüyor. Eğlenceden dinginliğe geçen yeni ruh haliyle, fondaki müzikte, mekan da Cafe Club’ın farklı kimliğini yansıtıyor.


4 Şubat Cuma
DISCO NIGHTS
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)Roxy bu kez de 80’li yılların ‘discotek’ geceleriyle eğleniyor. Roxy’ de doğan ve tüm şehre yayılan çılgın disko partileri bu sezon da her ay Roxy’de gerçekleşiyor. Fonda ABBA, Bee Gees, Donna Summers... Apartman topuklar, afro saçlar...


5 Şubat Cumartesi
ROXY HAFTASONU
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)


9 Şubat Çarşamba
NEO-DISKOTEK
Kapı: 22.00
Giriş: ücretsiz
neo-discotheque
New-wave müziğe aşık jenerasyonun temsilcileri Neo-Discotheque DJ’leri
Pet Shop Boys'un Wolfsheim ile kapıştığı, Covenant ile OMD'nin çekiştiği, De/Vision ile Depeche Mode' un kolkola yürüdüğü bir dönemin unutulmayan, özlenen müziklerinden oluşan bir programla, 9 Şubat Çarşamba akşamı Roxy’de...


10 Şubat Perşembe
TAMBURADA
Kapı: 22.00
Giriş: 10.000.000 -7.000.000İlk albümleri Fantastik’le Tamburada, 10 Şubat Perşembe akşamı Roxy’de...
2001 yılının sonbaharında, Korhan Futacı ve Özün Usta tarafından, değişken yapılı bir müzik platformu olarak kurulan Tamburada, o zamandan bu yana çok çeşitli yerlerde çaldığı parçalarını ilk albümü Fantastik’e taşıdı.


11 Şubat Cuma
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJs (Kaan & Murat)


12 Şubat Cumartesi
DORİTOS KONSEPT PARTİ “LET’s TALK ABOUT SEX”
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)
Bütün kulübün tamamen bambaşka bir dekorasyona büründüğü konsept gecelerin Şubat konsepti “Let’s Talk About Sex”. Roxy konsept partileriyle Cumartesiler daha farklı ve çılgın...


16 Şubat Çarşamba
DEJA-VU KONSER
17 Şubat Perşembe FREI-TAG
Kapı:22:00
Giriş:10 YTL
HAKAN TAMAR’la FREI—TAGRoxy’de Frei-tag ile Perşembe’den Cuma’ya Hakan Tamar’ın müzik seçimleriyle haftasonuna erken başlıyoruz. Frei-tag gecesinde değişik müzik müzik seçimleri içinde çok duyduklarınızdan ziyade az duyduklarınız, ilk kez duyacaklarınız, ya da daha çok duymak istedikleriniz yer alıyor. İki günlük hafta sonuna bir gün önceden başlamak, hafta sonunu üç gün yaşamak, bazı frei-tag durumlarıdır.

Joy Division, Suicide, The Sound, The Cure, Interpol, Blonde Redhead, Sonic Youth, New Order, The Stills, Killcity, Múm, Sigúr Ros, The Notwist, Ms.John Soda, Clinic, Radiohead, The Postal Service, The Stone Roses, Manic Street Preachers, Seafood, The Rapture, Radio 4, The Departure, The Others, The Futureheads, The Auteurs, TV On The Radio, Four Tet, Lali Puna, Styrofoam, Trans Am, Beats For Beginners, Plaid, Autechre, Saloon, Siouxsie & The Banshees, Louise Attaque, The Smiths, Giant Drag, Neil’s Children, Dibidim, Death From Above 1979, Baby Dayliner, The Bravery...


18 Şubat Cuma
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)


19 Şubat Cumartesi
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)


23 Şubat Çarşamba
CULTURA:DOKUZALTI DANS PROJESİ
Kapı: 22.00
Giriş: 5.000.000Koreograf dansçı İlyas Odman, “Dokuzaltı Dans Projesi”yle İstanbul’da farklı mekanlarda seyirciyle buluşmayı sürdürüyor. Projenin “Cam Avlu” ismini taşıyan bölümü, geçtiğimiz yıl KargART’ta sergilenen “Surattaki 4 Çatlak” adlı çalışmanın devamı niteliği taşıyor. Farklı mekanlarda gerçekleştirilen ve birbirini bütünleyen temsillerden oluşan projenin, 23 Şubat Çarşamba akşamı Roxy'de gerçekleştirilecek bölümünde cinsiyet ve ilişki kelimelerinin bedende yarattığı ‘boşluk’lar ve bu boşlukların cam avlu’yu doldurması fikri ele alınıyor. ...beden, cam avlu gibi hem korunaklı hem kırılgan… kendi sınırları içinde kapalı, dışarıya doğru açılan kısımlarıyla ilişkiye giriyorsun… içine doğru kapanan kısımlarıyla yalnız kalıyorsun...Dördüncü yılını kutlayan Dokuzaltı Dans Projesi, daha önce İstanbul Maya Sahnesi, Ankara Şinasi Sahnesi, Bodrum Eklisia Kilisesi gibi mekanlarda seyirciyle buluştu.
Proje, Karga Bar’ın müzik danışmanı Bahadır’ın müziklerinden, sanatçı Ethem Özgüven’in müzik ve video-art çalışmalarına, Umay Umay’ın yazdığı metinlerden Tarkovski'nin film karelerine kadar birçok kaynakla besleniyor.
Koreografi: İlyas Odman
Dramaturji: Özlem Arıkan
Dans: Mustafa Tutuş, İlyas Odman, Özlem Arıkan, Vahap Karakuş
Metin: Doris Lessing, Roland Barthes,Umay Umay
Teknik:Irmak Arkman, Burcu Barakacı
Müzik: Bahadır
Görsel:Ethem Özgüven'in video art işleri
dokuzaltidansprojesi@yahoo.com


24 Şubat Perşembe
Kapı: 22:00
Bilet : 20.000.000 TL (bir içki dahil)

80's in ANKARA & visitors from Istanbul Part 5
5th Anniversary of the first 80's club party in Istanbul

Yıl 2000, aylardan Şubat. O ay sadece ROXY'de değil, Istanbul'da (ve belki de Türkiye'de) bir ilk yaşandı: Bir gece kulübünde ilk defa, sadece 80'li yılların müziklerinin çalındığı bir parti, yani bir 80's parti gerçekleşti. 80'li yıllarını, yani ilk gençlik dönemlerini, 80'li müziklerle Ankara'dayaşamış olan müzik tutkunu Örsan Öymen ve Ali Berkel'in öncülük ettiği, Kaan Yüceil'in DJ'lik yaptığı ve herkes tarafından büyük ilgi gören bu parti, İstanbul kulüp yaşamına yeni bir boyut getirdi. Bu partiden sonra diğer kulüpler de düzenli olarak 80's partileri düzenlemeye başladılar, radyolarda sık sık 80's programları yer almaya başladı, İstanbul'da bir 80's bilinci ve kavramı gelişti.

24 Şubat Perşembe gecesi, bu tarihi partinin beşinci yıldönümü bağlamında, o geceyi tekrar yaşamak amacıyla, yine Örsan Öymen ve Ali Berkel'in organizasyonunda, yine ROXY'de ve yine Kaan Yüceil'in DJ'liğinde, bir araya geliyoruz. Beş yıl önce orada olan herkesle birlikte, o muhteşem geceyi kaçırmış olanları, 24 Şubat Perşembe akşamı bekliyoruz!!!


25 Şubat Cuma
Kapı: 22.00 – 04.00
Giriş: 30 milyon
Müzik: Roxy DJ’leri (Kaan & Murat)

26 Şubat Cumartesi 70’s 80’s
Kapı: 22.00
Giriş : 30 milyon
Müzik : Roxy DJ’leri (Kaan&Murat)


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>