>

KÜLTÜR-SANAT

Ruzy Gallery Ahmet Güneştekin`in "Uyandığımız Çağ" Adlı Sergisi ile Kapılarını Açtı

İstanbul’da sanat tutkunları için yeni adres…
 
   
 
 
     

Ruzy Gallery, İstanbul’da çağdaş sanat tutkunlarının yeni buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Modern ve çağdaş sanata odaklanan, farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerini sergilemeyi amaçlayan galeri, ev sahipliği yaptığı ilk sergisi "Uyandığımız Çağ" ile usta sanatçı Ahmet Güneştekin’in resimlerini, özgün seramiklerini ve heykellerini içeren eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

Çağdaş sanatın tüm alanlarında sanatçılara ev sahipliği yapmayı hedefleyen, İstanbul’da sanat tutkunlarının yeni buluşma noktası Ruzy Gallery, kapılarını sanatseverlere açtı. Galeri, Türkiye'nin usta sanatçılarından Ahmet Güneştekin'in "Uyandığımız Çağ" adını taşıyan solo sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Güneştekin'in özgün ve etkileyici eserleri, izleyicilere görsel bir şölen sunacak.Galerinin açılış sergisi olan “Uyandığımız Çağ”, Güneştekin’in çeşitlilik nosyonundan beslenen ve temelini hayal gücünün yüzey üzerindeki dönüşümlerinden alan yorumlamacı bir yöntemle çalıştığı eserlerini bir araya getiriyor.

Güneştekin’in mitlerin kültürel hafıza ve kolektif bilinç işlevi gördüğü yönündeki görüşünden yola çıkan sergi, mitsel düşünüşün zaman ötesi doğasını kavramaya yönelik bir düşünce alanı açıyor. Sergide sanatçının, imgelerin kendi değerlerine, hakikati yaratma yeteneğine sahip olmalarına fırsat tanıyan ve gerçeküstü bir uykudan başka bir dünyaya uyanış gibi mitsel unsurlarla kurguladığı, imza niteliğindeki fırça darbeleriyle yapılmış resimlerini, özgün seramiklerini ve heykellerini içeren elliden fazla eseri yer alıyor.

Esra Çevik tarafından kurulan Ruzy Gallery, modern ve çağdaş sanata odaklanarak farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerini sergilemeyi amaçlıyor ve sanatın tartışılması, paylaşılması için disiplinler arası ilişkiler geliştirmeyi hedefliyor.
Panoramik pencerelerle genişletilen 600 metrekarelik üç katlı bir villada sanatseverleri ağırlayacak olan galeri, aynı anda açılacak restoranının iç avlusuyla da sanatseverleri büyüleyecek. Restoranın merkezinde yer alan sanat ve gastronomi arasında uyumlu bir kaynaşma yaratacak Güneştekin imzalı heykel ise benzersiz bir görünüm sunacak. Galeri, düzenli olarak farklı sergilere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, sanatla ilgili çeşitli etkinliklere de imza atacak.

Özgün ve profesyonel yaklaşımı ile çağdaş sanat tutkunlarının uğrak adresi olmaya aday Ruzy Gallery, sanatın farklı dönemlerine odaklı sergilemeler ile ideal bir sanat ortamı oluşumunu destekliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>