>

MODA - STİL

Tommy Hilfiger 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Festival kızları kadın koleksiyonu’nun ilham perisi oldu!
 
   
 
 
     

Tommy Hilfiger, festival kızlarından aldığı ilhamı ve rock-and-roll aşkını 2015 İlkbahar Koleksiyonu’na yansıtıyor. Hilfiger’ın 1960 ve 1970’lerin başından favori müzisyenlerinin vintage rock stillerini anımsatan görünümler, koleksiyonda görkemli bir harmoniye dönüşüyor. Rock müziğinin altın çağından ilham alan koleksiyon, günümüz festivallerinin özgür ruhlu kızlarından aldığı ipuçlarını enerjileri ve rahat stilleri ile yorumluyor.

Tommy Hilfiger’ın imzası olan renk paletini taşıyan koleksiyonda, yoğun duygusal tonlar metalik patlamalarla kombine ediliyor. İşlemeli konser tişörtleri, eklektik vintage düğmeler, montlarda brokar şeritler, kabanlar ve bol paçalı pantolonlar, nostaljik bir King’s Road çağrışımı yaratıyor. Koleksiyonun genelinde dikkat çeken 60’ların askeri dikişleri Sgt. Pepper stilinin teatral tarzına selam duruyor. Tommy Hilfiger klasikleri de bu koleksiyonda rockçı bir yorumla karşımıza çıkıyor; hafif ipek jarseden İngiliz çizgili tişörtler altın rengi biyelerle tamamlanırken Hilfiger’ın 70’lerden kalma arşivlik parçalarından ilham alan jean pantolon ve montlar denimin patchwork şeklinde uygulanmasıyla yeniden yorumlanıyor. İpek şifon elbiselerde kullanılan ve Fernando Lions tarafından tasarlanan neşeli dövme görselleri de o dönemin spiral etkili psikodelik albüm kapaklarına selam duruyor. Klasik evaze formlardaki süet etek ve elbiselerdeki yıldız serpintileri koleksiyonu süsleyen detaylar arasında yer alıyor. Defileye çıkan modellerin yıldız desenli el boyaması ve vücut dövmeleri de temaya ayna tutuyor. Üst üste giyilerek kolayca kombinlenebilen parçalar, görünümlere rahat bir hava katıyor: ekstra uzun örgü atkılar, çizgili ağ örgüsü kazaklar ve imitasyon kürk yelekler bilek boyu elbiseleri tamamlıyor. Tommy Hilfiger’ın zaman meydan okuyan formları ve titiz dikişleri, kesinlikle rock-and-roll bir görünümün enerjisini taşıyor; 2015 İlkbahar Kadın Koleksiyonu Tommy’nin en büyük ilham kaynağı olan iki tutkusu buluşuyor.

DEFİLENİN ÜNLÜ KIZLARI VE ERKEKLERİ…

Park Avenue Armory gerçekleşen Tommy Hilfiger 2015 İlkbahar Kadın Koleksiyon’unda birçok ünlü rock grubu üyelerinin kızları da sahneye çıktı. Defilenin ilk kombinini Rolling Stones’un solisti Mick Jagger’ın ünlü kızı Georgia May Jagger tanıttı. Defilenin diğer ünlü ismi de Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards’ın torunu Ella Richards oldu.

Rock müziğinin asil güzellerinden olan ikonik rock starlarının diğer kızları Alexandra Richards, Amber Le Bon, Tali Lennox ve Tennessee Thomas’da Tommy Hilfiger’ın rock-and-roll aşkını ön sıradan izlediler. Alexandra Richards, defileye 2014 Sonbahar Kadın Koleksiyonundan uzun kollu bir bluz ve mini etek ile katılırken Amber Le Bon, aynı koleksiyondan uzun kollu desenli bir bluz ve deri pantolon, Tali Lennox, bandana desenli kısa kollu bir üst, bol paçalı pantolon ve lacivert süet dolgu topuklu ayakkabılar, Tennessee Thomas ise kırmızı ipekten desenli mini İskoç etek, lacivert bluz ve lacivert ceketi ile katıldı.

Ünlü şarkıcı ve besteci Brian Ferry’nin oğlu Tara Ferry de New Yorklu müzisyen ve kreatif direktör Steve Hash’in yanında yer alarak defileye davulu ile eşlik etti.

DİJİTAL GİRİŞİMLER

Tommy Hilfiger, moda sektörünün dışında kalan, mimarlık ve turizmden dans ve sanata kadar çeşitli alanlarda dijital etki yaratanlardan ve uzmanlardan oluşan seçkin bir grubu konuk ederek ilk kez bir moda defilesi izleme deneyimlerini belgelemelerini istedi. Programa katılanlar arasında Vine sanatçısı ve yetenekli dansçı Amy Marie Gaertner, ödüllü GIF sanatçısı Micaël Reynaud, stil danışmanı ve sanatçı Justina Blakeney, fotoğraf sanatçıları ve dünya gezginleri Murad Osmanovve - Natalia Zakharova ve mimari resimleriyle ünlü fotoğrafçı ve öğretmen Nicanor Garcia gibi isimler yer aldı.

Tommy Hilfiger, Instagram hesabının içeriğini ise İngiliz model, moda ikonu ve televizyon sunucusu Alexa Chung’a bıraktı. Alexa, Tommy Hilfiger defilesi öncesi, sırası ve sonrasındaki izlenimlerini belgeleyip paylaşırken, Tommy’nin Instagram hesabına özgün bir bakış açısıyla katkıda bulundu ve #TommySpring15 hashtag’inin daha geniş da global bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı oldu.

Tommy Hilfiger bu sırada Vine ve Twitter’a dönerek kulisteki Vine Booth aracılığıyla defileyi an be an paylaştı. Modeller VIP’ler ve bloggerlar kendi sosyal medya takipçileri ve hayranları için 360 özel Vine yarattı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>