>

MODA - STİL

Sezonun en çarpıcı trendleri…

Topshop, 2005 Sonbahar ve Kış Koleksiyonunda sezonun en çarpıcı modellerine yer veriyor.
 
   
 
 
     
Sokak modasının öncüsü Topshop 2005 Sonbahar ve Kış Koleksiyonunda sezonun en çarpıcı modellerine yer veriyor: Viktorya dönemi romantikleri, özgür militaristler, lüks tutkunları, modern sadeliğin dişileri ve 1960 sonlarının Rock ikonları…


Ayrıca 26 Ağustos’ta yenilenerek açılan Topshop Nişantaşı mağazasında ünlü modacı Bora Aksu’nun tasarladığı ve sınırlı sayıda üretilen üstler dikkat çekiyor. 5 ayrı modelde ve iki renkli olarak tasarlanan tunik ve bluzlar ilk günden büyük ilgi topladı.

Sokak modasının öncüsü Topshop, 2005 Sonbahar-Kış koleksiyonunda kendine has çizgileri ve malzemeleriyle farklı kadın kimliklerine özel, 5 ayrı temaya imza atıyor: “Gothic Fairytale, Aviator-Admiralty, Decadent, Clean Modern, Beatnik.” Yansıttıkları karakterler birbirinden oldukça farklı olsa da, sokaklar Topshop kadınlarını tanıyor.


Gotik, romantik peri masalları…

Gothic Fairytale: Buram buram romantizm ve Viktorya dönemi çizgileri taşıyan tema, tamamlanmamış şekilleri ve işlenmemiş kenarları ile günümüze yaklaşıyor. Dikişlerle süslenmiş korse ceketler, diz boyu balon etekler ve şeritler halinde yırtılmış boncuk işlemeli maxi şifon eteklerle eşleniyor. Çift tonlu ipek Ortaçağ bluzlar ve gece mavisi sabahlıklar, katlı vintage danteller ve ince örgülü trikolarla yumuşatılmış. Büyük siyah boncuklu kolyeler, motorcu botları ve uzun eşarplar tasarımlara sertlik katarken, yeni şekiller yaratmak için ekru ve bej tüllerin drape edilip kıvrıldığını görüyoruz.


Göklerin ve denizlerin özgür kadınları…

Aviator: Tema savaş sonrası havacılık stilinin etkilerini günlük giyime taşıyor. Sert hatlı ve eskitilmiş deriden pilot ceketleri, salaş kesimli pantolonlar ve el işi örgüler en önemli motifleri oluştururken, cep ve zımbalar militarist havayı destekliyor. Feminen görünüm 1940’ların iç çamaşırları ve yıkanmış ipek, küçük desenli bluzlarıyla kendini gösteriyor. Temanın aksesuarları olan askeri kasketlerde, düz botlarda, deri ya da işlenmiş kanvastan postacı çantalarında pastel kum, tozlu mink ve pişmiş toprak tonları kullanılıyor.

Admiralty: Tema fonksiyonel ve özenli bir tarzda, binicilerin ve denizcilerin stilinden izler taşıyor. Üste oturan binici ceketleri ve kısa pantolonlar yeni kalıp ve detaylarla modernize ediliyor. Dore süslemeler, pirinç düğmeler ve biyeler, solmuş tuval kumaşı, deri ve yünle şıklaştırılıyor. Yıkanmış Melton yününden kruvaze ceketler, eski görünümlü tüylü, boyundan bağlı bluzlar ve çan şeklinde ipek jarse etekler, kısa binici botları ile eşleşiyor.

Kışkırtıcı lüks…

Decadent: Temanın odak noktası zengin ve lüks kumaşların eklektik bir karışımı. Pelüş kadife gündüz için tercih edilirken, Moher hırkalar ve zengin sokak renklerinde baskılı elbiseler birlikte kullanılıyor. Metalik brokar ceketler, döşeme ve kilim desenli ayakkabılarla tamamlanıyor. Sahte Astragan, yılan ve timsah derisi dokular kışkırtıcı lüks görüntüyü pekiştiriyor. Titizlikle dikilmiş havası veren ceketler, tiftik kabanlar ve yıkanmış saten etekler koleksiyondaki eskitilmiş deri kemerler ve aksesuarlarla takım eşleşiyor.


Modern sadeliğin dişileri…

Clean Modern: Grafik yazılı baskılar, 1970’lerin ilk yıllarından esinlenmiş temanın ilhamını oluşturuyor. Kalın tüvitler, geometrik amblemler ve detaylarla birlikte işleniyor. Balon şeklinde baskılı A tipi hafif flanelden elbiseler üzerinde büyük çiçek motifleri bulunuyor. Pantolonlarda beller yüksek ve pelerin ile birlikte kullanılıyor. Koleksiyonun renk skalasında altın, tütün ve zencefil, patlıcan ve yumuşak kanarya sarısı ile karıştırılıyor.

Rock ikonları…

Beatnik: Warhol’un Edie Sedgwick’i, 60’ların sonlarındaki rock ikonu görüntüsüne ilham oluyor. Çizgili monokrom Moher kazaklar elbise olarak giyilirken, yüksek kemerli dar pantolonlara dizboyu düz deri botlar eşlik ediyor. Koleksiyonun smokin ceketleri, kruvaze ve geniş yakalı kabanları şıklık sunarken, Beatle başlıklar ve böcek gözüne benzeyen güneş gözlükleri de hippi bir hava yaratıyor.

Topshop Nişantaşı yeni sezona yenilenerek girdi

20 Temmuz’da kapılarını kapatarak yeni düzenlemelerin hazırlıklarını hızlandıran Topshop Nişantaşı, attığı her adımla ses getiriyor. Yeni sezonda Topshop Nişantaşı’nda dikkat çekecek unsurlar arasında; dekorasyonda farklı bir bakış açısı, güçlü 2005 sonbahar-kış koleksiyonu ve açılışa özel, limitli sayıda üretilen bir Bora Aksu kreasyonu yer alıyor.

Topshop Mağazaları; Nişantaşı, Metrocity, Suadiye, Carrefour Ümraniye ve Capitol’de bulunuyor. Türkiye’de Shaya A.Ş. tarafından temsil ediliyor


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>