>

MODA - STİL

Geçmişe dönüş

Hilfiger Denim Sonbahar-Kış 2007 Koleksiyonu, her biri Amerika ve Avrupa tarihinin ikon haline gelmiş dönemlerinden ilham alınarak hazırlanmış üç temadan oluşuyor: Heritage, Forest ve Ocean.
 
   
 
 
     
Heritage temasının esin kaynağı vintage işçi kıyafetleri ve bir dönem üniversitelerde hüküm süren spor modasının saf ve canlı çizgisi. Amerikan ikonlarının izlerini taşıyan Heritage temasında erkekler James Dean havasına bürünürken; kadınlar, Marilyn Monroe’nun eşsiz pırıltısını taşıyor.


Forest teması ise, soğuk bir Avrupa ormanın ortasında, haşmetli bir 18.yüzyıl şatosuna ve oradaki görkemli bir partiye götürüyor bizleri. Tarihi kostümlerin yeniden yorumlanarak beğeniye sunulduğu Forest’ın temelinde gösteriş yatıyor. Kapitone ve kadife üzerine işlemeler, danteller ve simler ile Forest teması, Hilfiger Denim’in geçmişe özlemini yansıtıyor.


Hilfiger Denim Sonbahar-Kış 2007 Koleksiyonu’nun son teması Ocean, Amerikan tarihinin en ihtişamlı döneminden besleniyor. İç Savaş sonrası ulusa yayılan kutlama coşkusuyla kenara koyulan savaş üniformalarının yerini erkekler için pırıltılı madalyalar ve kadınlar için hoş süslemeler alıyor. Bu özel dönemin iyimserliği, Ocean temasındaki vintage kesimlerde yeniden hayat buluyor. Yeni oluşmakta olan bir ulusun heyecanını yansıtan Ocean, şık, cesur ve tümüyle zamanın ötesinde.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>