>

KÜLTÜR-SANAT

Sanatın Farklı Tonları Endless Art Taksim`de Sahneye Taşındı

Sanat tutkunlarını farklı dünyalara götüren oyun seçkisi, her biri kendi benzersiz deneyimini sunarak izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.
 
   
 
 
     

Endless Art Taksim, sanatseverleri her perdede duygulara dokunan, düşünceleri sarsan ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan tutkulu performanslarla buluşturdu.

15 Şubat akşamı sergilenen "Var-Mış" adlı oyun, kulede hapsedilen bir prensesin olağanüstü yolculuğunu temsil ederken, zamanın akışı, yalnızlık, arzular ve kararsızlık gibi karmaşık temaları işleyerek, izleyicilere derin bir performatif deneyim yaşattı.

Bir akademisyenin veda dersine odaklanan “Etik Nedir?” adlı oyun, 16 Şubat akşamı toplumsal hayatta sıklıkla görmezden gelinen etik değerleri sert bir eleştiri ile ele aldı. Karakterler, izleyicinin kararıyla neyin etik, neyin etik olmadığını belirlemeye çalıştı ve izleyici etik değerlerin sınırlarını çizme sürecine katıldı.

Jean Genet’in "Hizmetçiler" oyunundan ilham alarak yaratılan "Folie à Deux" performansı 17 Şubat akşamı seyirciyle buluştu. İki kadın arasındaki derin nefret ve bağlılığın yoğunluğunu keşfeden ritüelistik gösteri, gerçeklikle kurgu arasındaki ince çizgiyi titizlikle sorguladı. Kadınlar, kendi varoluşları için ölümcül bir oyun oynarken, seyirciler de düzenin altüst oluşunu hissetti.

18 Şubat akşamı seyirci karşısına çıkan "Damgalı", bir avukat ve bir mahkûm aracılığıyla topluma bir ayna tutarak, toplumsal ilişkilerin ve etkileşimlerin karmaşıklığını yansıtan bir hikâye sundu. Suç geçmişi veya diğer nedenlerle toplum tarafından damgalanan bireylerin adalet arayışlarına odaklanan oyun, seyircileri zorlu yolculuğa ortak etti.

Endless Art Taksim Sahnesi'nde Neler Var?

20 Şubat Salı “Kupa Maça”
22 Şubat Perşembe “Boş Şehir”
23 Şubat Cuma "Mutlu Bir Romanın Aşk Hikayesi"
24 Şubat Cumartesi "Griye Çalıyor Gece"
25 Şubat Pazar “Shot The Killing- Avaz Performance Art”
27 Şubat Salı “Can”
28 Şubat'ta “Mavi Müzikhol”
29 Şubat Perşembe “Moskova’da Bir Gece” 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>