>

KÜLTÜR-SANAT

Şarap Kültürü eğitimi aldınız mı?

Birçok işadamının ve işkadınının sıkıntılarından biridir. Çok önemli bir iş yemeğinde her şey yolunda giderken, söz birden şarap kültürüne gelir...
 
   
 
 
     
DİALOG'DAN ŞARAP KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ

Birçok işadamının ve işkadınının sıkıntılarından biridir. Çok önemli bir iş yemeğinde her şey yolunda giderken, söz birden şarap kültürüne gelir...

Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulan, Türkiye'de 15 yılda 16 bin öğrenci yetiştiren DİALOG'un, "Yaşam Akedemisi" bölümünde yer alan "ŞARAP KÜLTÜRÜ" eğitimi, tatmak, tanımak, anlamak ve bilmek isteyenler için başlıyor.

Şarabın özellikleri ve diğer içkilerden farkı, üretimine dair bilgiler, şarap tadımının esasları, şarap kusurları, farklı üzüm çeşitlerinden yapılmış şarapların kıyaslamalı tadımı, şarapların yıllanma potansiyelleri, ideal servis ısısı, kadehler, karaflar ve servis sırası, Türkiye'ye özgü üzüm çeşitleri ve özellikleri, Türk şarapçılığının geçmişi ve bugünü, yabancı şarap sınıflandırma sistemleri, yemek ve şarap uyumu gibi dersler ile geniş bir yelpazeye yayılan eğitimde katılımcılar, bahsi geçen konularda yerli ve yabancı şaraplardan tadım da yapabilecekler.

Beş haftalık eğitim sonunda katılımcılar, yukarıda saydığımız tüm konuları bilen, iyi-kötü şarap ayrımını kolayca yapabilen, tattıkları şarabın cinsini anlayan, Türk şarapçılığı konusunda bilgi sahibi, kültürlü, ne istediğini bilen, hangi şarabı ne zaman neyin yanında nasıl içeceğini ve servis edeceğini bilen iyi birer şarap dostu olacaklar.

Dialog Şarap Kültürü eğitimi, beş hafta süreyle devam ediyor. Toplam 10 saat süren eğitim sonunda katılımcılara, eğitimi tamamladıklarına dair katılım belgesi verilyor.

İlgileniyorsanız detaylı bilgiye 0212 225 37 24-25 no'lu telefon numarasından veya www.dialog.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>