>

KÜLTÜR-SANAT

Şenlikli Gala!

Günay Karacaoğlu ve Fırat Doğruloğlu’nun muhteşem oyunculukları ve güçlü kara mizah metniyle büyük beğeni toplayan “Şenlikli Limonata”nın galası dün gerçekleşti!
 
   
 
 
     

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Şenlikli Limonata”nın galasında, Sumru Yavrucuk, Ahu Türkpençe, Şevket Çoruh, Bülent Şakrak, Barış Dinçel, Gül Onat, Ahmet Saraçoğlu, Barış Başar, Serdar Orçin, Deniz Gökçer, Meral Çetinkaya, Selen Seyven, Süeda Çil gibi sanat dünyasından birçok davetli, Karacaoğlu ve Doğruloğlu’nu yalnız bırakmadı.

Murat İpek’in yazıp yönettiği tiyatro oyunu “Şenlikli Limonata”; siyahla beyaz kadar farklı iki insanın, bir hayat kadını ile zengin bir işadamının kara mizah ilişkisi üzerinden, zenginin, fakirin, çirkinin, güzelin, bütün karşıtlıkların tek bir potada eridiği hayatlarımıza etkili bir ayna tutuyor. Ödüllü oyuncu Günay Karacaoğlu ile tiyatronun yanı sıra rol aldığı birçok sinema filmi ve diziyle tanınan Fırat Doğruloğlu’nun başarılı performanları, güçlü kara mizah metni ve benzersiz dekoruyla daha ilk günden büyük beğeni toplayan “Şenlikli Limonata”; AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor. Oyunun müzikleri Çiğdem Erken’in, dekor tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Emra Albayrak Şahin’in imzasını taşıyor.

Sezona güçlü yapımlarla iddialı bir başlangıç yapan AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun iki kişilik yeni yapımı “Şenlikli Limonata”; tatlı-ekşi lezzetiyle tiyatro severlerin zihninde yer ediyor. “Fitnat Yengesi”nin cümlelerini sıkı sıkıya ezberlemiş, çok yaşayıp çok görmüş, rahat, keskin çizgileri olmayan kadın ve yalnız, sert köşeleri olan, çocukluğundan beri çizilmiş sınırlarının dışına çıkmayan erkeğin kahkaha dolu diyalogları arasında; hayattan farklı yaralar almış ikilinin sarsıcı replikleriyse izleyiciyi buruk bir tatla baş başa bırakıyor.

Gece yarısı, sarı plastik saçları ve tuhaf yürüyüşüyle odadan içeri kamçısı ve termosuyla kendini top gibi atan bir kadınla karşılaşsanız ne yapardınız? Fidel Castro aşığı Fitnat Yengesi’nden sıkı komünist, yetmezmiş gibi, edasıyla Heidi Klum’a benzediğini söylüyorsa; emin olun gecenin sabahında o kadın sizi kopardığı sığ suların kenarında bile bırakmayacaktır. Tadı çoğu zaman buruk olsa da, “Şenlikli Limonata” tiyatro severlere kara mizah kadehlerinden de çokça tattırıyor.

“Şenlikli Limonata”nın biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>