>

KÜLTÜR-SANAT

Mustafa Seven Fotoğraf Sergisi "Tek" 7 Mart`ta Galeri Eksen`de

Instagram da çektiği fotoğraflarla en çok takipçi sayısına ulaşan, işte o fotoğraflar bizlerle buluşuyor...
 
   
 
 
     

Fotoğraflarını uzun yıllar gazete ve dergilerde görmeye alıştığımız Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotograf sergisi yaşamın içinden farklı anları içeren ve Seven’in fotografik dilinin ipuçlarını barındıran fotografları bir araya getiriyor.

Seven’in Türkiye genelinde yapmış olduğu yolculuklarda, dost sohbetlerinde ve içine karıştığı yaşamlarda ortaya çıkan karelerin ortak yanı ise yaşam ile kurduğu bağ.Mustafa Seven için fotograf karelerindeki insanlar yerler, kurdukları ilişkiler onun kendi için yarattığı yaşam alanının en önemli parçaları. Asıl hayatın sokaklarda olduğunu, fotoğraflarında gördüğümüz kişilerle sohbet etmekten ve onların fotograflarını çekmekten mutlu olduğunu söyleyen Seven, aslında hayatın bir yolculuktan ibaret olduğunu belirtiyor.

Mustafa Seven uzun yıllar fotografın birçok alanında üretim yapmış ve bunları farklı mecralarda bizlere sunmuş bir fotoğrafçı. Seven'in son yılardaki yayın mecrası ise Instagram. Instagram kullancıları arasında Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip Seven’in fotografları dünyanın birçok yerindeki hayran kitlesi tarafından da takip ediliyor. Mustafa Seven’in 7 Mart'tan itibaren Nişantaşı Galeri Eksen'de izleyicilerle buluşacak "Tek" Fotoğraf Sergisi Seven’in son dönem çalışmalarının içinden bir seçkiyi barındırıyor.Fotomuhabirliğinden reklam fotoğrafçılığına dek geniş bir yelpazede üretim yapan Seven'in son yıllarda ticari işler dışında ürettiği ve takipçileriyle paylaştığı fotoğraflardan yapılan seçki aynı zamanda Instagram'da paylaşılan kare formatların kimilerinin tam kadrajlarını barındırıyor.

1974 yılında Sivas’da doğan Seven 1995 yılında Sabah Gazetesi Dergi Grubu’nda başladığı foto muhabirliğini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak da fotoğraf editörü olarak Akşam Gazetesi’nde sürdürdü.Fotomuhabirliği yıllarından sonra 2006 yılında GİF’i (Güzel İşler Fotoğrafhanesi) kuran Seven çalışmalarını reklam alanında ve özel projeler ile GİF çatısı altında yürütüyor.

Sergi 7-28 Mart 2013 tarihleri arasında Pazar günleri hariç hergün 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

www.mustafaseven.com

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>