>

KÜLTÜR-SANAT

Shakespeare`in Yaz Bahçesinde Ödül Töreni!

Tiyatro alanında dünyada bir ilk yaşandı. 10.Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri, sıradışı bir sahne tasarımı eşliğinde sahiplerini buldu.
 
   
 
 
     

Yönetmen Volkan Ateş Gündüz ve Jüri koordinatörü Mustafa İri'nin ortak projesi olan düşünceden yola çıkılarak tiyatronun temel ismi ünlü yazar Shakespeare'in sevilen eseri 'Bir Yaz Gecesi Rüyası', ödül töreni programına adapte edildi.

Sunuculuğunu Arzu Yanardağ ve Volkan Ateş Gündüz'ün paylaştığı gecede jüri başkanı Erbil Göktaş yaptığı konuşmada, günümüzden 400 yıl önce yaşayan dahi yazar Shakespeare'in 'Hamlet' oyunundaki oyun kişilerinden eylem adamı Fortinbras'la özdeşlik kurarak çalışmanın, üretmenin önemine dikkat çekti. Göktaş, "Hamlet eylemsizliğinin kurbanı oldu, Fortinbras gibi eyleme geçerseniz dünyanın kralı olursunuz!" diyerek yarattığı karakterler için Shakespeare'e selam gönderdi.
 Bir yandan Demet Akbağ, Okan Bayülgen, Hayko Cepkin, Şenay Gürler, Ayşe Emel Mesçi, Zafer Algöz, Kemal Başar, Kosta Kortidis, Nilgün Kasapbaşoğlu, Kubilay Penbeklioğlu, Seden Kızıltunç, Metin Belgin gibi ünlü isimlere heykelcikleri dağıtılırken, diğer yandan ünlü eserin eğlenceli bölümleri şarkılar ve danslar eşliğinde konuklara izletildi.

Kadıköy Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı tören geç saatlere kadar sürdü.

İstanbul ve Türkiyedeki tiyatro oluşumunlarını çokça kategori ile sezon boyunca değerlendiren Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri gecesine İstanbul'daki tiyatroların yanısıra, Tekirdağ, Adana, Mersin, Ayvalık, Erdemli ve Ordu'dan da yazar, yönetmen, oyuncu ve bürokratlar katıldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>