>

KÜLTÜR-SANAT

Sinemaya gönül verenlere özel...

26. Dönem Türsak Vakfı sinema seminerleri başlıyor.
 
   
 
 
     
05 Şubat 2005 – 30 Nisan 2005

TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı, kuruluş ilkelerinden biri olan “eğitime ve araştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmek” hedefiyle 1995 yılının Ekim ayında ilk kez hayata geçirdiği ve beklenenin üzerinde bir ilgi görerek gelenekselleşen “Türsak Vakfı Sinema Seminerleri”ni, 05 Şubat 2005 – 30 Nisan 2005 tarihleri arasında 26. kez düzenliyor.

Sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen sinema seminerleri, katılanlara temel ve teknik kuramsal bilgiler vermenin yanı sıra bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı hedeflediğinden, katılımcılara herhangi bir şart getirilmeden, tüm amatör ve profesyonel sinema meraklılarına açık olarak yapılıyor..12 hafta süreyle 17 seminer dersini kapsayan ve Cumartesi günleri saat 11.00 – 15.30 arasında yapılacak olan seminerlerin kayıtları başlamış olup, kayıtlar 50 kişilik kontenjanın dolması ile tamamlanacak....

Dünya Sinema Tarihi’ne Genel Bakış, Türk Sinema Tarihi’ne Genel Bakış, Aydınlatma Tekniği ve Işık Bilgisi;,Video ve Sinema Kameraları, Sinema da Ses Kayıt Teknikleri ve Seslendirme Yöntemleri, Senaryo Tasarımı ve Temel Öğelerİ, Senaryo Yazım Aşamaları ve Teknikleri, Sinemada Oyunculuk, Film Yönetiminin Temelleri, Sinemada Kurgu İlkeleri, Sanat Yönetimi, Film Yapım Süreci, Film Eleştirmenliği, Sinema Kuramları; Film Çözümlemesi ve Animasyon Teknikleri başlıkları altında düzenlenen seminerler, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilmektedir.Sevin Okyay, Rekin Teksoy, Mehmet Açar, Burçak Evren, Uğur Içbak, Tevfik Başer, Doğan Sarıgüzel, Sinan Toğrul, Alper Maral, Ziya Öztan, M. Ziya Ülkenciler, Gülsen Tuncer, Mehmet Kurtuluş, Mustafa Preşova, Muzaffer Hiçdurmaz, Leyla Özalp bu yıl ki seminer hocaları olarak derslere katılacaklardır. Kuramsal olarak işlenen Dünya ve Türk Sinema Tarihi, Film Eleştirmenliği, Film Çözümlemesi gibi derslerin yanı sıra Sinemada Kurgu İlkeleri, Sinemada Oyunculuk, Aydınlatma ve Işık Bilgisi gibi dersler ise öğrencilere uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Sinemaseverler Seminerlerle ilgi ayrıntılı bilgiyi, tursak@tursak.org.tr adresinden veya 0212 244 52 51 – 251 67 70 nolu telefonlardan alabilirler.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>