>

KÜLTÜR-SANAT

‘Son Mektup’ Filminden Duygusal Reklam!

Televizyon reklamının yayına girmesi ile izleyenleri ağlattı!
 
   
 
 
     

Türk sinemasında ilk kez Çanakkale Deniz Zaferi’ni anlatan ve 18 Mart’ta zaferin 100. yıldönümünde vizyona girecek olan ‘Son Mektup’ filminin televizyonlar için hazırlanan reklam filmleri perşembe günü tüm ulusal kanallarda ve Avrupa’da yayınlanmaya başladı.

Duygu dolu sahneleriyle izleyiciyi derinden etkileyen reklam, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yaklaşık 3.5 milyon kez izlenerek, sinemaseverlerin en merak ettiği filmlerden biri haline geldi.Savaştan hemen önce askerlerinden helallik isteyen komutanların konuşmalarının yer aldığı ‘Hakkınızı helal edin’ isimli reklam filmi için ‘Tüylerim diken diken oldu. Filmi kesinlikle izlerim. Gurur ve onur duyuyorum’, ‘Son Mektup filminin tanıtımı bile gözlerimi dolduruyor, gişe rekorları kıracak’ ‘Son Mektup filminin vizyonunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir fragman bu kadar duygusal olamaz’ gibi yorumlar yapıldı.

Yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı, Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek ve dev oyuncu kadrosunun yer aldığı filmde, Çanakkale Savaşı sırasında yazılan ve tam 40 yıl sonra adresine ulaşan bir mektubun hikayesi çok dokunaklı bir dille anlatılıyor.

İngiliz donanmasının saldırısı başlayınca Çanakkale’ye giden ve orada birbirleriyle tanışan Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire, bir yandan savaşın zorlu şartlarında mücadele ederken, diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın ona yardımı sayesinde kurtulan kimsesiz çocuk Fuat, Nihal Hemşire’nin kanatları altına sığınarak, onların daha da yakınlaşmasına vesile olur.

Hakkınızı Helal Edin Videosu Youtube Linki

https://www.youtube.com/watch?v=IaEJCRODIsU 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>