>

KÜLTÜR-SANAT

Tanrı Komplosu Çıktı!

Batıl inançtan süper bilince giden yol...
 
   
 
 
     

Günümüzde tüm hızıyla süren Tanrı tartışmalarına son noktayı koyan Tanrı Komplosu, Ganj Yayınları etiketiyle okurlarla buluşuyor. Tanrı inancı olanların da olmayanların da kayıtsız kalamayacağı, okurken, bildiğini sandığı her şeyi sorgulamadan elinden bırakamayacağı bir kitapla karşı karşıyayız.

Osho bu yeni kitapta, Tanrı kavramına tümüyle başka bir açıdan yaklaşıyor.

• Tanrı ile ne yapacaksın?
• Tanrı var mı?
• Eğer varsa o zaman onu kim yarattı?
• Varoluşu kim yarattı?
• Eğer yoksa o zaman evreni nasıl yaratabildi?• Eğer Tanrı’nın kendisi yoksa varoluşu nasıl yaratabilir?
• Eğer varsa o zaman senin var olan her şeyin bir yaratıcısı olduğu şeklindeki temel kuralına ne olacak?

Bu ve benzeri binlerce soru.

İnsanlığın binlerce yıldır sorup durduğu ama bir türlü net bir şekilde sonucundan emin olmadığı sorular, sorular, sorular…

Çağdaşımız bir mistik olarak OSHO’nun verdiği yanıtlar inançları sarsacak, kalıpları kıracak ve üzerine inşa ettiğimiz temelleri sorgulayacak cinsten.

Gerçekten köklü bir yüzleşmeye hazırsanız, bu kitap size aradığınız meydan okumayı vaat ediyor. İster inançlı olun, ister bir inançsız, OSHO doğruluğunu varsayıp üzerine gitmediğiniz, derinlemesine irdelemediğiniz, doğru bildiğiniz tüm kalıpları yerle bir edecektir.

Anlamaya çalışmanın anlamsızlığını gösterip şunları söyleyecek: “Bana göre varoluş bir gizemdir. Onun ayaklarımızın altında olmasına ya da anlaşılmasına gerek yoktur. Onu yaşa, onu sev, onun keyfini sür. O ol. Neden onu anlamaya çalışıyorsun?”ÖNSÖZ'DEN

* Şüpheci zihin bu dünyadaki en güzel şeylerden biridir.
* Hakikat ucuz bir şey değildir. İnanan kişinin elde edebileceği bir şey değildir; onu sadece şüpheci elde edebilir.
* Hayat bir gizemdir, bir soru değildir. Çözülecek bir bilmece değil, yanıt verilmesi gereken bir soru değil, yaşanması gereken bir gizemdir, sevilecek bir gizemdir, dans edilecek bir gizemdir.
* Olumluluk ve olumsuzluğun ikisi de aynıdır. Şüphe ikisinden de farklıdır. O seni inanan biri yapmaz, inanmayan biri de yapmaz. Olumluluk seni dindar biri, Tanrı’ya inanan biri yapar; olumsuzluk seni inançsız, inanmayan biri, bir ateist yapar. Şüphe seni herhangi bir şey yapmaz. O sadece seni sorgulayan biri yapar. İşte insanın şerefi de budur.
* Sana şüpheyi öğretiyorum çünkü sonuna kadar şüphe edebilirsen kendi benliğinin hakikatini ve aynı anda tüm varoluşun hakikatini fark edeceğini biliyorum. Ve bu kurtuluştur, özgürleşmedir.

Sayfa Sayısı
280
Kitap Ebadı 15 x 23 cm (büyük boy)
ISBN 978-975-8817-84-9
Satış Fiyatı
Türkçesi 28 TL (KDV Dahil
F. Nagehan Öztürk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>