>

KÜLTÜR-SANAT

Tarkan Yine Tabuları Yıktı!...

Tarkan `Türkiye`de albümler satmıyor` tezini bir haftada çürüttü
 
   
 
 
     

'Türkiye'nin megastar'ı bir döndü pir döndü! Uzun bir bekleyişin ardından 29 Temmuz'da piyasaya çıkan Tarkan'ın dokuzuncu stüdyo albümü "Adımı Kalbine Yaz", müzikseverlerin büyük beğenisiyle karşılanırken, uzun yıllardır yaptığı albümlerle hayranlarını memnun edemeyen Tarkan'ın da yüzünü güldürdü. Albüm ayrıca korsan sektörünün yükselişinin ardından sıklıkla dile getirilen "Türkiye'de albümler satmıyor" tezini de yaklaşık bir haftada çürütmeyi başardı.

TALEPLER KARŞILANAMIYOR

İlk etapta 100 bin adet basılıp dağıtılan Adımı Kalbine Yaz, gördüğü büyük ilginin ardından 50'şer binlik üç ekstra baskı daha yaptı. Hitt Müzik, bir haftada 250 bin adet basılan albümün birçok yerde tükendiği ve bazı bölgelerden gelen taleplerin de karşılanamadığını açıkladı.

SON YILLARIN EN ÇOK SATAN ALBÜMÜ

Tarkan bu satış başarısıyla en çok satanlar listesinde bir haftada zirveye yerleşmeyi başarırken, albümün kısa süre içinde 300 bin rakamını geçmesi bekleniyor. MÜ-YAP geçen yıl verdiği ödüllerde 300 binin üzerinde satılan yalnızca üç albüm olduğunu açıklamış, Tarkan, Serdar Ortaç ve Ferhat Göçer'e ödül vermişti. Bu da şunu gösteriyor: Tarkan, 2009'da bir yılda yakalanan albüm satışını neredeyse bir haftada yakaladı.

Hitt Müzik'in HABERTURK.COM'a yaptığı açıklamada ayrıca albümdeki şarkıların internette toplam 900 bin kez tıklandığı belirtildi.

UNKAPANI'NDA YÜZLER GÜLÜYOR

Tarkan yeni albümüyle yaprak kıpırdamayan, dükkânların birer birer kapandığı Unkapanı’nı da coşturdu. 200’e yakın faal plakçı ve dağıtımcının bulunduğu tarihi plakçılar çarşısında raflarda Tarkan albümü kalmadı. Odeon Fabrikası’na yeni baskı siparişi verilirken, Mert Müzik’in sahibi Halit Nart, “Dükkanlar ortalama biner tane albüm almış ama hemen tükendi. Fabrikadan yeni CD’leri bekliyoruz. 10 yıldır böyle hızlı satış yoktu” diyor.

Esen Elektronik’in ortaklarından Tuncay Bakırcıoğlu ise “Uzun zamandır bu kadar çabuk satılan albüm yoktu. Tarkan gibi üç-beş tane sanatçımız kaldı. Onlara sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Haberturk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>